У Полтаві пройшов напівмарафон від «Нової пошти»

  Вихідний неділі, 5 вересня, у Полтаві розпочався незвично: замість сонної тиші центр міста накрила музика, а звідусіль сходилися тисячі людей. Все це – заради участі у напівмарафоні, який вже всьоме у нашому місті проводить компанія «Нова пошта». Саме полтавський забіг поклав початок біговим івентам цієї осені по всій Україні, - розповідає співзасновниця компанії «Нова пошта» Інна Поперешнюк. Додає: дуже приємно бачити, що охочих пробігтися у нашому марафоні щороку більшає. Цьогоріч ця цифра склала понад 4 тисячі учасників не лише з України, а й з Білорусі, Молдови та Північної Македонії.

Інна Поперешнюк, співзасновниця компанії «НОВА ПОШТА»:
-Сім років тому ми провели перший забіг. Це було десь 600-700 бігунів. Зараз це вже 4 000 бігунів. З кожним роком на наших забігах більшає і більшає кількість бігунів, і це дуже гарно. Ми формуємо бігову культуру країни. Полтава - вже як столиця бігової культури.

Дистанції напівмарафону залишилися традиційними. Це 21 кілометр, а також 10 км, 5 км, 1 км, командні 5 км, естафета 21 км та дитячі 500 м та 100 м. Співзасновник компанії New Run, яка займається організацією бігових спортивних змагань, Максим Кривенко каже: марафоном задоволений. Полтава дала потужний старт.

Максим Кривенко, співзасновник New Run:
- Полтава перший раз, перший рік є членом AIMS. Це означає, що наш старт якісний. Ми виконуємо всі умови якості й безпеки з точки зору світової марафонської спільноти.Настрій чудовий, все іде по плану, старт гарний, все класно.

Першим дистанцію в 21 км подолав киянин Віталій Шафар. Каже: що стане переможцем, знав одразу. Для нього дистанція була легкою, адже бігає Віталій з «Новою поштою» вже не вперше. До того ж, професійно займається бігом досить давно.

Віталій Шафар, переможець забігу на дистанції в 21 км:
- Біжу все 7-8 New Run марафон. Цього року знав дистанцію, наскільки складна, але вона була легка, рівна. І я задоволений результатом.00:36 00:41 Я взагалі бігаю кожен день, тренуюсь до більших стартів, а ці марафони використовую в якостях тренування, дивлюся на нашу Україну, їжджу, гарно.

Одним з учасників марафону був і перший заступник міського голови Валерій Пархоменко. Говорить: на такому марафоні біжить вже вп’яте.
Цього разу здолав дистанцію у 21 км.

Валерій Пархоменко, перший заступник міського голови:
- Біг не вперше, сам ініціатор, подобається. Сам ініціатор, підтримую. І, коли New Run звернулося, ми пішли їм назустріч. І, звичайно, ми будемо допомагати не тільки їм, а всім, хто проводе такі масові заходи

Особливістю марафону «Нової пошти» була й участь дітей. Їх поділили на дві категорії: до 7 років, і 7-12. Найменші учасники бігли разом зі своїми батьками. Усі вони отримали пам’ятну медаль та подарунки від партнерів заходу.

Сергій, учасник марафону:
-Я раніше захоплювався бігом, і тепер захотілося, тому що влаштували марафон.

Марія, учасниця марафону:
-Уже три года ходим на марафон по «Новой почте».

Анастасія, учасниця марафону:
 - Подобається? - Поки що добре. - Прийдеш ще? - Так.

На заході нагородили й рекордсмена Полтавщини Віталія Тараненка. Він у 2019 році найшвидше подолав напівмарафонську дистанцію в амуніції ДСНС України. Вручити нагорду йому тоді так і не встигли через пандемію. Свято настільки вразило полтавців та гостей міста, що вони нестримно ділилися своїми емоціями.

- Гарне місто, гарна погода, гарні суперники.
-Организация супер, я обажаю New Run. Молодцы. Красавчики.
- Траса дуже чудова для гарного бігу. Мені сподобалося і погода класна.

Активним, яскравим та емоційним був марафон у Полтаві!