У Полтаві презентували книгу Людмили Ольховської «Я любив малювати»

У Полтаві презентували книгу провідного співробітника Полтавського літературно-меморіального музею Володимира Короленка Людмили Ольховської «Я любив малювати». Видання розкриває читачеві нову грань Володимира Короленка як художника.

Марина Федорова - завідуюча відділом краєзнавства Полтавської обласної універсальної бібліотеки ім. І.П. Котляревського

- Це книга, у якій вперше Людмила Василівна зібрала і оприлюднила малюнки В. Короленка. Ми його знаємо, як письменника, а такий бік його творчої діяльності, як малювання, ми про це не знали і не чули, а ці малюнки зберігаються у фонді Полтавського меморіального музею Короленка.

У книзі зібрано графічні роботи та акварелі Короленка періоду Сибірського заслання, де письменник провів майже 6 років. Унікальні матеріали Людмила Ольховська збирала та впорядковувала протягом 42-х років – з перших днів, щойно прийшла працювати в музей.

Людмила Ольховська - провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею В.Г. Короленка

- Коли я почала працювати в музеї, а це було 42 роки тому, я відразу дізналася, що Короленко, крім того, що писав прозові твори, ще й малював. І ось збереглося моє дослідження «Живописні роботи Короленка», і тут дата – 1980 рік.

Авторка показує нам ось ці рідкісні експонати - справжні малюнки Короленка, які зберігаються у музеї. До книги увійшов 21 малюнок - усі роботи розташовані за хронологічним принципом.

 Людмила Ольховська - провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею В.Г. Короленка

- Це треба було по таких крупинках збирати, ці матеріали. Ми тут помістили те, що зберігається в фондах музею, а це такі прекрасні його дорожні альбомчики. Крім того, що він був письменником, він був і журналістом, репортером. А тоді не була поширена фотографія, як зараз. Він і в залі суду малював, і картини природи, і якихось персонажів. Це йому допомагало в його професійній роботі репортера, журналіста.

Авторка зазначає: на жаль, більшість малюнків Короленка, у тому числі, і полтавського періоду, наразі нам не доступні, адже родинний архів з 1938 року зберігається у Москві.

Людмила Ольховська - провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею В.Г. Короленка

- Ми думаємо, що, мабуть, в тому архіві, у Москві, є Полтавський період Короленка, зображений олівцем або тушшю.

Книгу Людмили Ольховської «Я любив малювати» видано накладом 200 примірників за кошти міського бюджету. Екземпляри передано до обласної бібліотеки ім. Котляревського, а також Полтавського педагогічного університету.