Сьогодні – Міжнародний день грамотності

  8 вересня відзначається Міжнародний день грамотності. Полтавці переконані - грамотність передусім характеризує інтелігентну й освічену людину.

- Це розумітися в усіх сучасних технологіях, вміти відстоювати свою думку та постояти за себе.

- Надо быть грамотным человеком, разбираться в политике, ну во всех отраслях.

-Культура, коли людина грамотна, це основне.

Експерти розрізняють чотири ознаки грамотної людини.

Ольга Коваленко, завідувачка відділом гуманітарних та мистецьких дисциплін, методист української мови та літератури ПОІППО:- Це, перш за все, людина, яка вміє читати, писати, рахувати. Друге – це людина, яка навчається впродовж життя. Третє - це людина, яка володіє певними компетентностями залежно від часу від якого вона живе. Четверте - це вміння мовленнєві, правила, які вивчаються у школі.

Якщо раніше грамотною людиною вважалася та, хто вміє читати та писати, то нині це і цифрова та фінансова грамотність. Фахівці розмежовують поняття грамотності й освіченості. Останнє поняття набагато ширше.

Віра Мелешко, кандидат філологічних наук, завідувачка кафедрою української літератури ПНПУ ім. Короленка :
-Це якась спеціальна освіта, якась освіта, яка пов’язана диплом певний. Освіченість передбачає не просто ремонт з комп’ютером, людина не яка просто набирає кнопки. Це людина грамотна, яка знає різні програми, людина, яка може створити щось своє, блог, зайти у різні соціальні мережі.

Щоб бути грамотним, потрібно мати велику базу знань, багато читати, говорять експерти. А ось ненормативна лексика - ознака неграмотності.