У Полтаві провели перевірку осіб які знаходяться на обліку у Центрі пробації

Щомісяця вже протягом трьох років працівники Київського районного відділу філії державної установи Центр пробації області проводять перевірку засуджених осіб за місцем їхнього проживання. Виїзди спеціалістів на місця реалізовуються в рамках відповідної міської програми.

Леся Савченко, начальник Київського відділу пробації

- Спільні виїзди згідно складених графіків працівника «Світла надії», представника Нацполіції і представник Київського районного відділу з питань пробації здійснють спільні перевірки за місцем проживання засуджених осіб. Кошти на цю програму виділені з міського бюджету. Перевіряються засуджені особи з метою запобігання вчиненню повторних кримінальних правопорушень.

З перевіркою до засудженого разом зі спеціалістами прямуємо і ми. В’ячеслав - вже не один рік перебуває на обліку в Центрі пробації. Каже: такі перевірки, в першу чергу, - це підтримка та можливість повернутися до нормального життя.

В’ячеслав, перебуває на обліку в Київському відділу пробації

- Да, вони допомагають. Вони розказують, як нада правильно жить і не дєлать ошибок.

Соціальний працівник БО «Світло надії» Олексій Паньків розповідає, що перевірки допомагають зрозуміти та оцінити ситуацію, в якій перебуває людина.

Олексій Паньків, соціальний працівник БО «Світло надії»

- Ми перевіряли особу, яка стоїть на обліку у відділі прробації. Провели оцінку потреб , склали індивідуальний план. Насамперед у людини є питання по алкоголізму. Проводитиметься консультація, робота. Вирішення питання з працевлаштування та щодо виконання, вирішеного судом.

Досягти результату вдається лише при взаємодії як особи, що перебуває на обліку, так і спеціалістів, - говорить лейтенант поліції Вікторія Юдіна.

Вікторія Юдіна, лейтенант поліції, дільничний, офіцер поліції відділення № 1

- Проводимо профілактичні роботи з особами, які вже здійснили правопорушення, щоб вони не змогли повторити знову те чи інше кримінальне, чи адміністративне правопорушення.

Усього у Київському районному відділі філії державної установи Центр пробації на обліку знаходиться близько 130 осіб.