У Полтаві презентували книгу "Церковні школи Полтавської єпархії кінця 18 початку 20 століть"

«Церковні школи Полтавської єпархії кінця 18 початку 20 століть» - таку назву має книга, яку презентували в Управлінні Полтавської єпархії Української Православної Церкви. Дослідження та видання книги здійснене авторським колективом у складі митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, доктора історичних наук Ірини Петренко та кандидата історичних наук Володимира Перерви.

Филип, митрополит Полтавський і Миргородський УПЦ

- Над книгою працювали довго. Працювали в основному в архівах Санкт-Петербурга. Це тривало на протязі більше двох років збір такої інформації. Книга була готова давно, але видана тільки зараз. Вона буде цікава для тих, хто цікавиться краєзнавчою практикою, релігійною освітою, тобто для педагогів і працівників краєзнавчих музеїв.

У презентованій науковій монографії на основі кількох тисяч документальних актів з архівосховищ Санкт-Петербурга і Полтави розглядається історичний шлях церковнопарафіяльної шкільної справи Полтавської губернії. Всього в Україні - це друга наукова праця на таку тему, - розповідає одна з авторів книги Ірина Перерва.

Ірина Перерва, доктор історичних наук, професор

- Я писала розділ, який був присвячений саме навчально-виховному процесу в церковній школі. Тобто які предмети були, яка була організація навчання, а також про виховний потенціал церковних шкіл. Релігійний компонент в історії освіти відіграв велику роль, і вкінці 18 на початку 20 століття релігійна освіта була домінуюча. Тому книга буде цікава багатьом.

Невдовзі книгу можна буде знайти у міських бібліотеках. Також її подарують і полтавським школам.