Осіння депресія: як боротися або не допустити

Пригнічення, погіршення настрою та головний біль. Такі симптоми відчуває полтавка Ярослава. Ділиться : вважає , що кожного року стикається з одним і тим самим - осінньою депресією.

Ярослава, полтавка

- Дуже сумно, особливо зранку, коли потрібно прокидатися і збиратися на навчання. Головний біль і сум якийсь присутній.

А ось полтавка Наталія жодного разу не стикалася з будь-якою депресією. Вважає себе щасливою людиною.

Наталія, полтавка

- Я дуже щаслива людина, тому ніколи не було. Якщо людина позитивна і з добрим настроєм, то ніякого негативу не може бути. Спогади повинні бути позитивні. Згадувати і хоча б жити спогадами позитивними. Ніякої депресії не буде.

Зниження настрою в осінній період часто пов’язують з тим, що змінюється тривалість світлового дня, псується погода, а отже трохи падає рівень життєвої енергії, говорить психологиня Лариса Чмеленко. У більшості людей такий стан - хандра.

Лариса Чмеленко, психологиня

- Відбувається подовження темної пори дня і це дещо приглушує виділення гормонів щастя. Тому люди, які і так мають якісь проблеми у цю пору року вони відчувають погіршення свого стану.

Спеціалісти у таких випадках радять: знайти собі нове захоплення, піклуватись про те, щоб не було перевтоми, усіляко уникати будь-якого вигоряння. А ось якщо у вас справжня депресія, то у людей виникає ряд додаткових симптомів, наголошують фахівці.

 Лариса Чмеленко, психологиня

- Ті речі, які радували вас раніше - перегляд улюблених передач, їжа, яку ви смакуєте, у тому числі статевий потяг знижується, якщо у вас такі є ознаки, також погіршення сну, втрата ваги, якщо вам важко зосередитись, немає легкості у думках.

Тут, як кажуть люди, " взяти себе в руки" не допоможе, говорить Лариса Чмеленко. У таких випадках одразу необхідно звертатися до фахівців.