11 вересня православні та греко- католицькі віряни вшановують свято Усікновення голови пророка і хрестителя Господнього Іоанна Предтечі

11 вересня православні та греко- католицькі віряни вшановують свято Усікновення голови пророка і хрестителя Господнього Іоанна Предтечі. Або в народі - Івана Головосіка. За переказами, Іоанн Хреститель засуджував царя Ірода, бо той жив із дружиною свого рідного брата-Іродіадою. Через це жінка хотіла помститися Іоанну і приховати свій вчинок. Коли Ірод святкував свій День народження,- розповідає Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Владика Федір, - для нього танцювала донька Іродіади-Соломея. Танець царю сподобався і він пообіцяв дівчині, що виконає будь-яке її бажання.

Владика Федір - Архієпископ Полтавський і Кременчуцький

- І дочка пішла до матері й Іродіада їй підказала - проси в нього голови Іоанна Хрестителя. І в цей же вечір вбили пророка, якого сам Ірод слухав, приходив до нього в темницю, бо це був голос Божої правди, тому цей день є пісний. І це ж і свято і пісний день, тому що ми постимо виражаючи свою скорботу.

У цей день, за народними повір'ями не можна різати нічого, що зовні нагадує голову, навіть хліб треба ламати руками, а не різати ножем. Також в народі вважається, що це єдиний день протягом року, коли варити та їсти борщ - великий гріх.

- Бажано…неможна. Або наріжте…борщу.

- Неможна…користуватися. Бабушка… у батька, а вона…в Бога. Він відрубав…на блюді.

- Ну головне…борщ. завжди я вірю…у ці прикмети.

Владика Федір забобони спростовує. Додає - ці повір`я церкви не стосуються.

Владика Федір - Архієпископ Полтавський і Кременчуцький

- Це суто народні повір`я, в жодних церковних постановах, документах. Не йдеться те що в цей день не можна різати щось що нагадує голову - капусту, кавун. Різати можна все, просто треба усвідомлювати глибину цього дня, відвідати богослужіння в цей день, якщо є можливість ну і постити як тілесно, а передусім духовно.

Наступне велике церковне свято Михайлове чудо. Його віруючі східного обряду відзначатимуть вже 19 вересня.