Правоохоронці Полтавщини провели майстер-клас для дітей зі створення сітловідбивчих фліперів

Близько 60 дітей взяли участь у майстер-класі зі створення світловідбиваючих флікерів, організованого патрульною поліцією Полтавщини на театральній площі міста. Мета майстер-класу говорить поліціянтка Аліна Кондратенко - навчити дітей безпечному поводженню на дорогах, зробити їх помітнішими і тим самим уникнути ДТП.

Аліна Кондратенко - старший інспектор відділу зв’язків із громадськістю патрульної поліції у Полтавській області

- Ми проводимо діткам майстер-клас, в рамках якого навчаємо дітей виготовляти такі світловідбивальні елементи і розповідаємо навіщо їх носити і наголошуємо на обов’язковому дотриманню правил дорожнього руху. На сьогоднішній день правила дорожнього руху зобов’язують кожного пішохода мати світлоповертальні елементи, це необхідно для того щоб в темний час доби пішохід був більш помітний на проїжджій частин дороги, коли світло фар потрапляє на світловідбивальний елемент і людина стає видимою. На 70-100 метрів.  

Більшість школярів мають на своєму одязі чи то портфелях світловідбиваючі елементи - говорять вони. А зроблені своїми руками флікери будуть додатковим захистом.

Данило Нікітенко - школяр

- Ми зробили такі значки, які вночі світяться. Ці значки необхідні щоб людина побачила за кермом що по дорозі йде хлопчик чи дівчинка. Я його робив хвилин 10-5, я зробив форму сердечка і ми закріпили його шнурівкою.

Тимофій Кияшко - школяр

- Ми прийшли зі своїм класом, нас покликала поліція, щоб захистити нас аби ми переходили дорогу і щоб нас не збили, ми зробили такі браслети. Раніше в мене були такі світловідбивачі. На рюкзаку, на куртці.

Валерій Міщенко - школяр

- Я буду чіпляти на свій рюкзак і щоб мене машина бачила вночі коли я буду йти.

Зробити подібні світловідбиваючі елементи можна і в домашніх умовах - зазначають поліцейські. Для цього необхідно із матеріалу фоаміран вирізати будь-яку форму, а зверху прикріпити світлоповертальну наклейку, її можна придбати у будь якому магазині канцтоварів.