12 портретів українських жінок-вчених зробили в рамках арт-проєкту «Наука - це вона»

Просвітницький арт-проєкт «Наука - це вона» відкрили у Полтаві. В його основі 12 історій видатних українських жінок-вчених, що знайшли своє відображення у пересувній виставці. Мета проєкту розповісти про здобутки українських жінок-вчених та спростувати міф, що наука - це винятково чоловіча справа.

Єлизавета Коренко, координаторка проєкту: Вони зобразили 12 українських жінок-вчених від початку минулого сторіччя до сьогодення. Це 12 жінок,які зробили значний вклад в українську науку і в світову науку.
Сучасні ілюстратори зобразили героїнь на стилізованих портретах, а підписами до них стали есе-переможці загальноукраїнського конкурсу.

Єлизавета Коренко, координаторка проєкту: Тексти до цих картин зробили українські дівчата, непрофесійні від 14-21 року . У нас був великий конкурс есе на який прийшло більше 500 робіт. І ми відібрали найкращі. Саме вони доповнюють ці портрети історіями наших героїнь.
Побувала виставка і в інших містах України. Планують її показати навіть з-за кордоном.

Олена Ромас, директор Департаменту культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради:  Ми тут бачимо жінка як науковець, жінка, яка може гідно конкурувати із чоловічими професіями, з чоловічими напрямками діяльності. Саме у такому стилі, образі показують сучасних жінок.
Всі бажаючі можуть побачити виставку у Палаці дозвілля "Листопад" до кінця місяця.