У Полтаві відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів області

Це за участі прокурора області, голови Полтавської ОДА та керівників правоохоронних органів регіону. Обговорили стан протидії злочинності, захисту особи, суспільства та держави від злочинних посягань. Як зазначив керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній, з початку року рівень злочинності у нас знизився на 17%. Зокрема на 18% менше зафіксовано тяжких кримінальних правопорушень та на 2% менше особливо тяжких злочинів. Кількість умисних вбивств зменшилася на 32%. Також майже на чверть скоротилися кримінальні правопорушення проти власності.


Антон Столітній - керівник Полтавської обласної прокуратури: Розслідувано та направлено до суду обвинувальні акти стосовно 2-х організованих груп, які здійснювали рейдерські захоплення c/г підприємств в Полтавській та Харківській обл. Законним власникам повернуто майна на суму понад 300 млн грн. На завершальному етапі перебуває розслідування щодо місцевого кримінального авторитету, який замовляв вбивство «колеги» для зміцнення свого впливу серед криміналітету.

Серед основних напрямків правоохоронної діяльності - протидія корупції, злочинності у бюджетній, земельній сферах та паливно-енергетичному комплексі.

Антон Столітній - керівник Полтавської обласної прокуратури: Паливно-енергетичний комплекс: до суду скеровано обвинувальні акти стосовно 4-х організованих груп. Одна з яких на території Миргородського р-ну здійснювала крадіжки скрапленого газу шляхом врізки до трубопроводу. Ще 2 викрадали вуглеводну сировину зі сховища Полтавагазвидобування колишніх Лохвицькому та Чутівському районах. Також знешкоджено організовану групу у складі 5 працівників філії бурового управління «Укргаз», які привласнили дизельне пальне.

Також серед пріоритетів роботи правоохоронців - протидія кримінальним правопорушенням проти довкілля.

Антон Столітній - керівник Полтавської обласної прокуратури: Шановні прокурори. До кінця року я чекаю від вас, те ж саме стосується керівників підрозділів Нацполіції, результатів по виявленню незаконного добутку піску.

Крім цього, викрито 734 кримінальні правопорушення у сфері незаконного обігу наркотиків, у т.ч. 174 факти їх збуту. Знешкоджено 4 організовані групи, серед яких 2 «нарколабораторії», що здійснювали збут наркотичних речовин, у т.ч. через Інтернет. Як повідомив Антон Столітній, протягом останніх 8 міс. до суду скеровано 50 обвинувальних актів про корупційні правопорушення. Начальник УСБУ в області Євген Борзилов у своєму звіті зазначив - діяльність у 2021 році була спрямована на попередження та виявлення злочинів проти основ національної безпеки, тероризму, корупції, організованої злочинності, контрабанди.

Євген Борзилов - Начальник УСБУ в Полтавській області: Слідчим підрозділом УСБУ розпочато понад 30 кримінальних проваджень. В рамках розслідування даних кримінальних проваджень пред’явлено підозру 21 особі. Скеровано 13 матеріалів до суду, отримали 11 обвинувальних вироків.

Голова Полтавської ОДА О. Синєгубов зазначив - також серед пріоритетних питань - профілактика правопорушень на автошляхах.

Олег Синєгубов - голова Полтавської ОДА: Будемо закуповувати камери. Відеоспостререження з всіма правами адміністрування для правоохоронних органів, це дозволить розкривати злочини і їм запобігати, адже питання превенції дуже важливе.

Прокурор області поставив вимогу перед правоохоронцями скоординувати зусилля у боротьбі зі злочинністю. Він закликав терміново інформувати, якщо вимагають хабар та забезпечити реальну протидію злочинним проявам.