Книгу про керамічну освіту в Миргороді презентували в Полтавській обласній бібліотеці

У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Котляревського презентували науково-популярне видання "Миргород як осередок керамічної освіти в Україні". Автор - мистецтвознавець, бібліограф, музейник, викладач Віталій Ханко. У монографії - уся історія Миргородського художньо-промислового коледжу імені Гоголя, основні етапи його становлення. Видання унікальне тим, що містить велику кількість фотосвітлин, а також портрети педагогів і вихованців цього навчального закладу за 120 років.


Віталій Ханко - мистецтвознавець, автор книги «Миргород як осередок керамічної освіти в Україні»: Я сюди включив документальні світлини та репродукція - понад 160. І сюди я, оскільки я в 10 класі сказав собі: я буду вченим, але я буду підходити до цього питання об’єктивно». Мене не буде цікавити, що цей чоловік творив у житті, а який він зробив внесок для народу, для нації, чим він залишив по собі пам'ять.


Віталій Ханко - нащадок козацького роду. 1962 року він закінчив Миргородський керамічний технікум, згодом - Інститут малярства, скульптури та архітектури ім. Рєпіна. Викладав у 3-х Полтавських університетах. Член міжнародної Асоціації арткритиків Авт. понад 2 тис праць, що присвячені мистецькій спадщині краю та храмовій архітектурі.


Марина Федорова - завідувач відділом краєзнавства Полтавської обласної бібліотеки ім. І.П. КотляревськогоПраці як окремі видання, ви можете побачити верхню поличку, це малесенька частинка і енциклопедичні видання і бібліографічні, також його доробки друкувалися у періодичних виданнях, збірках, енциклопедіях. Йому належать публікації про відомих на сьогодні постатей: Опанаса Сластіона, Василя Кричевського, керамістів Івана Віцька та Івана Українця.


У книзі «Миргород як осередок керамічної освіти в Україні» втілений практичний досвід видатного викладача та художника.

Віталій Ханко - мистецтвознавець, автор книги «Миргород як осередок керамічної освіти в Україні»: І тому, коли ви починаєте усе це дивитися, ви за голову хапаєтеся - дореволюційний період тут є, відзнаки великі. О, це, відповідно, стара школа. Будинок рідкісний для Полтавщини.


У 84 молодий душею та сповнений енергії. На зустріч з харизматичним, дотепним та емоційним автором прийшли історики, краєзнавці, освітяни. Примірники монографії «Миргород як осередок керамічної освіти в Україні» автор передав до обласної бібліотеки ім. Котляревського, також до фонду Полтавського краєзнавчого музею. Електронний варіант книги буде розміщений на сайті обласної бібліотеки.