Полтавщина – на другому місці по кількості щеплень в Україні – Лисак

Захворюваність на COVID-19 за останній тиждень в геометричній прогресії зросла як в Україні, так і в Полтавській області. За останню добу на Полтавщині виявлено 132 нових випадки хвороби у 18 містах та районах. Про це повідомили на брифінгу спеціалістів Департаменту охорони здоров’я.

Андрій Хайлов, генеральний директор Державної установи «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»: На сьогоднішній день у нас в Полтавській області всього підтверджених випадків з початку епідемії, і за добу у нас 132. Всього зареєстровано 1904 летальних випадків і за добу останню три летальних випадки. Зареєстровано у Великобагачанському, Оржиця, Лохвиця. Активних хворих на даний час в області у нас 1084.

Щодня в області додається близько 60 пацієнтів із новим штамом «Дельта». Перебіг хвороби у невакцинованих людей – доволі агресивний, - говорить Андрій Хайлов. Додає: новим симптомом є ускладнення роботи кишкового тракту.

Андрій Хайлов, генеральний директор Державної установи «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»: Ми вибірково здійснюємо типування штаму «Дельта». І практично він із усіх підтверджених складає 80-90 % штаму «Дельта».

Продовжувати вакцинацію і не нехтувати карантинними нормами, от що допоможе зупинити третю хвилю корона вірусу, - говорить директор Департаменту охорони здоров'я ПОДА Віктор Лисак. З початку вакцинальної кампанії на території Полтавського регіону щеплено 527 913 осіб. А Полтавщина посідає друге місце в Україні за показниками вакцинації.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я ПОДА: Якщо дивитися по кількості щеплень, до тих планів, які ставить МОЗ ми залишаємося другими. У нас є достатньо сьогодні пунктів: вакцинальних центрів, пунктів щеплення, мобільних бригад. Якщо дивитися по Україні, то ми потужно в цьому плані виступаємо. Вакцинація у всьому світі доказана, що це один із засобів боротьби з інфекцією.

Віктор Лисак наголосив: вакцини на пунктах вакцинації вистачає. Щодо того чи ходитимуть діти до школи, а студенти - в університети, то все залежатиме від темпів вакцинації освітян. Наразі відсоток щеплених в освітній галузі Полтавщини лише 46. За таких умов область може увійти до «жовтої» епідзони.