Зустріч із Сенцовим у Полтаві: «Ночами я писав оповідання»

Полтаву вперше відвідав кінорежисер, сценарист, письменник та громадський активіст Олег Сенцов, засуджений російським судом до 20 років позбавлення волі. Звільнили його у вересні 2019 року під час обміну в'язнями між Україною та Російською Федерацією.

У Полтаві Сенцов зустрівся з містянами. Говорили про книги, дитинство, студентство та плани на майбутнє. Зустріч, як прозвучало в ході спілкування, аполітична. Олег Сенцов зазначив: вдячний українцям за те, що постійно відчував підтримку, коли перебував за гратами.

Олег Сенцов, кінорежисер, сценарист, письменник, громадський активіст: Я не перестаю казати «Дякую за це!». І буду говорити все своє життя, тому що, якщо б не ця підтримка ця б ще 15 років був би за гратами в дуже не хороших умовах, але я завжди знав, що нас, мене, інших хлопців звільнять раніше. За нас боролося вся країна і підтримував увесь світ.

Згадав Олег Сенцов і про те як почав писати. Після тридцяти років зрозумів : життя проходить нецікаво, захотілося зробити щось серйозне, тому почав змінювати своє життя.

Олег Сенцов, кінорежисер, сценарист, письменник, громадський активіст: Я по ночам писав оповідання, просто мені не спалося і були згадки про дитинство, я почав все записувати і потім писав оповідання за ніч.
А ось згадуючи життя за гратами розповів: там зовсім інший світ, не має такого поняття як дружба , але є таке як - спільність, всі тримаються разом ,бо одному вижити складно. Сидячи у в’язниці гадав - яка буде країна,розповів Олег Сенцов.

Олег Сенцов, кінорежисер, сценарист, письменник, громадський активіст: Якщо подивитися, що було 7 років тому, то ми зробили дуже величезний крок ми наважилсь на війну, не зважаючи, на страти людей, частково територій тимчасово, але ми змінились і це не може не нарадувати, але потрібно працювати ще.

Також на зустрічі поговорили і про нові книги письменника.