Лісівники Полтавщини підбили підсумки роботи

19 вересня - день працівника лісу. Напередодні професійного свята лісівники підбвивають підсумки роботи. Іван Гришко, який вже близько 3 міс працює на посаді головного лісівника області, привітав колег з прийдешнім святом та зупинився на 3-х основних напрямках діяльності - лісорозведення, захист лісу від пожеж та наповнення місцевих бюджетів.

Іван Гришко - начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства: 
Лісорозведення в нашій області на сьогоднішній день займає пріоритетну роль. Лісистість Полтавщини становить 9% і ми будемо прикладати максимум зусиль, щоб цей показник зріс. Діє програма «Ліси Полтавщини на період 2016-25 рр». Плануємо створити за цей час бл 3,5 тис га нових лісів.

За останні 5 років висаджено на Полтавщині 1,1 тис га нових лісів. З початку року понад 101 га, а вже з жовтня планують заліснити ще майже 107 га.

Іван Гришко - начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства: У нас є всі можливості збільшити вихід посадкового матеріалу на наших лісорозсадниках. В цю роботу повинні обов’язково включитися місцеві громади. На сьогоднішній день землі передані на баланс місцевих громад і вони мають право ними розпоряджатися. 

Проте наразі лише 17 громад надали інформацію по можливості виділення земель під заліснення, - зазначив Іван Гришко.

Іван Гришко - начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства: На сьогоднішній день у нас є близько 500 га, я впевнений, що до початку акції ми 1000 га наберемо, щоб в рамках програми президента «Зелена країна» прийняти участь.

Протягом останніх 2-х місяців в області зберігається найвищий клас пожежної небезпеки. Державні лісгоспи продовжують працювати в посиленому режимі - зазначив І. Гришко, відтак кількість пожеж в лісах зменшилася усемеро у порівнянні з минулим роком. Наразі в області діє 26 телевізійних систем раннього виявлення лісових пожеж, також планують придбати сучасну протипожежну техніку.

Іван Гришко - начальник Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства: Обласна адміністрація виставили тендерну пропозицію по придбанню 8 пожежних автомобілів на базі КРАЗа для пожежогасіння, які будуть обладнані всім необхідним пожежним інвентарем і який ми отримаємо, сподіваюся, на майбутню весну, майбутній пожежонебезпечний період. 
Іван Гришко підкреслив, що лісогосподарські підприємства області є прибутковими. За 8 місяців поточного року державними підприємствами Управління сплачено понад 87 млн грн, з них до держбюджету - понад 50 млн та майже 37 млн - до місцевих бюджетів.