Жовті та зелені COVID-сертифікати відсьогодні почали діяти в Україні

Нові правила карантину – 20 вересня набрала чинності відповідна постанова Уряду щодо оновлених карантинних норм. Згідно з ними, у разі посилення обмежувальних заходів контролюватиметься масковий режим у громадських місцях. Якщо ж регіон у жовтій зоні, бізнес обиратиме самостійно: обслуговувати всіх чи лише вакцинованих осіб, про це повідомив очільник області на апаратній нараді. Також на нараді доповіли про ситуацію із захворюваністю на COVID-19.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я ПОДА: Якщо брати в цілому, від пандемії ми мали дві хвилі, зараз ми перейшли в третю хвилю, де йде поступово підйом захворюваності. Всього у нас перехворіло за весь період пандемії близько 6 відсотків населення.

У поточному році на території області зареєстровано 20 випадків загибелі тварин від сказу. А ось з 30 жовтня по 15 листопада триватиме кампанія з імунізації диких м’ясоїдних тварин від сказу, повідомили на нараді.

Сергій Павлов, перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області: Захворіло та загинуло 20 тварин. Саме 5 собак, 9 котів, 4 лисиці та 2 рогатої худоби. На сьогодні карантинні обмеження скасовані в 17 неблагополучних пунктах, а оздоровчі заходи проводяться в трьох.

Також обговорили підсумки купального сезону - усього в області на водоймах потонули 30 людей.