Полтавська птахофабрика вивезла купи фекалій на поля у селі Івонченці

Купи курячих фекалій та нестерпний сморід. І це не біля птахофабрики, це під Полтавою у селі Івонченці. За словами місцевих мешканців, днями полтавська птахофабрика вивезла сюди перегній, аби таким чином удобрювати поля.

За словами місцевого мешканця Віталія Погребного, запах розійшовся по всьому селу, від нього у людей алергія, погане самопочуття, а прання мешканці розвішують у домівках, бо на вулиці воно одразу ж поглинає сморід.

Віталій Погребний - мешканець с.Івонченці: В основному потерпаємо, коли зі сторони полів дуже аміаком тхне, і курячий перегній – це гірше ядерної війни. Це просто нестерпно, воно виїдає всю слизову, і якщо дуже довго понюхати та запах потім втрасаєш. Також, коли повісити прання, то в нього запах дуже в'їдається, мене дитині 10 місяців, то в речі в'їдається. Це просто нестерпно.


Та це – говорить Ганна Омельченко, - не перший випадок, коли птахофабрика труїть мешканців Івонченців. Дихають тут люди курячими фекаліями вже близько 20 років.

Ганна Омельченко - мешканка с.Івонченці: Я знаю, що багато років вивозять перегній біля ставка, від нього йде запах нестерпний, якщо вітер в нашу сторону, то і запах, і мухи». Це екологічна катастрофа, бо біля населеного пункту викидати – це ж люди дихають.

Через забруднення у семи ставках населеного пункту навіть загинула риба - скаржиться Анна Кокотіна. Та птахофабрику навіть це не зупинило. Екскременти возять сюди щоденно.

Анна Кокотіна - мешканка с.Івонченці: Вони вивозять постійно, на день разів 3-4 машина проїжджає повна, загружена, буває, що й два причепи одразу везуть туди. Коли воно свіже, то тут запахи такі, що жах, особливо, коли жарко просто. Там не один ставок. Воно ж там дощі, тече, все в землю йде. Вся риба спливла наверх, хлопці мішками ловили ту рибу.


Із керівником "Полтавської птахофабрики" поговорити не вдалося. На телефонні дзвінки він не відповідає, а на самому ж підприємстві нам повідомили, що директор зараз у Києві.

Курячий послід – це органічне добриво, говорить доктор сільськогосподарських наук Павло Писаренко. Проте, не у свіжому вигляді, і тільки після ретельної підготовки, яка відбувається не менше пів року.

Павло Писаренко - доктор сільськогосподарських наук: Якщо ми кажемо за свіжий послід, то не є раціональним навіть пагубним використання у сільському господарстві, коли він потрапляє у відкриту місцевість, він починає розлагатись, тому йде інтенсивне виділення метану, аміаку, сірководню, а це все парникові гази, інші ті, що шкодять навколишньому середовищу і здоров`ю людей.

Крім того, на добриво мають бути спеціальні документи, що засвідчують їх безпечність. Якщо воно не пройшло термічну обробку, з ним у ґрунт та воду можуть потрапити гельмінти. А у повітря - аміак та метан, від якого у людини може бути головний біль або нудота - зазначив - зазначив Павло Писаренко. Аби вирішити цю проблему, мешканці Івонченців мають намір звернутися в інспекцію по контролю за благоустроєм та черговий раз - до керівника "Полтавської птахофабрики", аби той знайшов інше місце для вивозу курячих фекалій.