Від початку осені за спалювання листя в Полтаві склали 10 адмінпротоколів

Сезон палаючого листя у Полтаві у розпалі. Вже 10 адмінпротоколів складено на порушників - розповідають в інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста.

Віктор Булат - заступник начальника інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста: Це дуже болюча тема, кожного року люди спалюють листя, стерню. На цих вихідних був випадок коли жінка спалювала стерню і залишки листя, її прийшли повідомили що не треба такого робити, вона дуже неадекватно віднеслася до цього і довелося викликати поліцію і тільки тоді перестала палити і затушила вогонь.  

А за словами екологів спалювання листя негативно впливає і на навколишнє середовище, і на здоров`я людей. При горінні рослинних залишків у довкілля вивільняється близько 9 кілограм мікрочасток диму, а разом з тим пил, азот, угарний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук.

Павло Писаренко - еколог, доктор сільськогосподарських наук: Дерева протягом всього свого життя, тобто з весни по осінь і листя слугує своєрідним фільтром, тобто пропускає через себе все що є в навколишньому середовищі. І відповідно якщо над горящою купою листя вміст сірки, то вона буде перевищувати в десятки разів. А сірка це негативний вплив на здоров`я людини, на дихальну систему, на травну систему.

Полтавка Ніна Катькалова понад 40 років застосовує альтернативний спосіб утилізувати листя, вона його компостує, а восени залишки листя їй служать добривом.

Ніна Катькалова – полтавка: Я проти спалювання листя, бо воно шкідливо для здоров`я. Я ось тут живу 42 роки, мені чоловік як зробив і ми кидаємо сюди і листя я всі туди і траву. Весною перекопаю, виберу таке як торф і на огород. В ямки додаю і потім саджаю розсаду.

В інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста в свою чергу закликають всіх мешканців Полтавщини компостувати, а не спалювати листя. Крім збереження довкілля ви збережете і гроші у гаманці.

Віктор Булат - заступник начальника інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста: Згідно статті 77 адмінкодексу України на людей може накладатися штраф від 3 тисяч до 6 тисяч, на посадових осіб від 15 тисяч до 21 тисячі.

Якщо протягом року буде зафіксовано повторне порушення, то сума штрафу збільшується вдвічі - додав Віктор Булат.