На Полтавщині створюють систему централізованого відеоспостереження

На Полтавщині створюють систему централізованого відеоспостереження

Створюють першу в області систему централізованого відеоспостереження «Безпечна Полтавщина» для правоохоронців, рятувальників і інших служб. Про це повідомив очільник Полтавської області Олег Синєгубов на своєму Телеграм-каналі. 

Як буде влаштована система?

 На виїздах із великих міст і вздовж основних транспортних магістралей, наприклад, у Решетилівці, Хоролі, селі Копили на трасі М-03, у Карлівці на Р-11, у селі Мачухи на М-22, встановимо 42 відеовузли. На кожному з них – по три камери, які фіксуватимуть номери, марку й колір автівок, запам'ятовуватимуть їхній маршрут та будуть моніторити ситуацію довкола. Надалі кількість відеовузлів плануємо збільшувати.

Що може «Безпечна Полтавщина»?

Для прикладу: автомобіль тікає з місця аварії. Правоохоронці бачать на камері номер автівки, вбивають у базу, вона одразу видає маршрут, яким рухалося або рухається в режимі реального часу авто. Загалом така система дає змогу попереджати та розкривати злочини незалежно від місця їх скоєння, удосконалювати антитерористичний захист, оперативно реагувати на надзвичайні події та координувати їхню ліквідацію.

У чому особливість «Безпечної Полтавщини»?

 Правоохоронці, рятувальники й інші служби одночасно отримають «очі» по всій області. Система централізована, тому, крім відеовузлів, до неї зможуть доєднатися будь-які камери, які відповідатимуть необхідним технічним вимогам. Це, наприклад, камери територіальних громад, будь-яких установ й організацій або навіть камери, які встановлені на вашому будинку чи подвір'ї. Зараз же область – це умовна біля пляма, бо все відеоспостереження фактично працює порізно. Коли запустимо «Безпечну Полтавщину», вся інформація буде стікатися до моніторингових центрів у Головному управлінні Нацполіції в Полтавській області та до Полтавської ОДА. В перспективі ця система може інтегруватися до загальнонаціональної мережі безпеки, що дасть змогу об’єднати декілька областей в одну державну мережу.

На якому етапі реалізація проєкту?

З-закордону до України вже прибули сервери та софт, незабаром їх будуть встановлювати, приїхали також оглядові камери. Ще два види камер чекаємо протягом місяця. Створюємо систему коштом обласного бюджету.

«Безпечна Полтавщина» стане найбільшим проєктом із цифровізації регіону. Так поступово втілюємо в життя Стратегію розвитку області на 2021-2027 роки, яку презентували на початку року.