Договори з «Нафтогазом» школи та лікарні зможуть укласти за спрощеною процедурою

Брифінг щодо підготовки бюджетних закладів та комунальних установ до опалювального сезону начальник управління житлово-комунального господарства та енергетики ОДА Едуард Рева розпочав з роз’яснення ситуації, яка наразі склалася в країні. Він нагадав, що 30 вересня Президент України Володимир Зеленський підписав Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022. Відповідно до нього, для побутових споживачів діє річна пропозиція ціни газу 7,96 грн за кубометр та 13,6 грн за кубометр - для бюджетних установ.


«Відповідно до чинного законодавства, має бути дотримана процедура публічних закупівель. Проходження тендерних процедур унеможливило б оперативне укладення договорів, тому розроблений один із механізмів - проведення на регіональному рівні засідань комісій ТЕБ і НС та встановлення режиму надзвичайної ситуації. Це рішення - технічне, - зазначив Едуард Рева. - Воно ухвалене для того, щоб заклади бюджетної сфери могли у стислі терміни укласти договори з постачальниками газу».


Едуард Рева, начальник управління ЖКГ та енергетики Полтавської ОДА:
В договорі зазначена ціна природного газу за 1000 кубометрів без ПДВ 13658,42 грн., і при цьому всього ціна газу за 1000 кубометрів з ПДВ, в урахуванням тарифу на послуги транспортування та коефіцієнту, який застосовується при замовленні потужностей на дому за цим договором, становить 16554 грн.


Едуард Рева зазначив, затверджений план підготовки до опалювального сезону виконаний на 100%. Власне, так само повністю готовий і житловий фонд, і заклади соціальної сфери, і водопровідно-каналізаційна система. Готовність же теплового господарства оцінюється в 99,5%. Статистику псує непідготовленість котельні 109-го мікрорайону Полтави. Але тут, зазначив Рева, передбачений резервний метод забезпечення його теплом. Тепер оперативно - до 15 жовтня, бюджетні установи та організації, які ще не підписали договори з постачальником газу, мають їх укласти за спрощеною процедурою.


Едуард Рева, начальник управління ЖКГ та енергетики Полтавської ОДА: Договори мають укласти 543 заклади освіти, 87 закладів соціальної сфери і 54 заклади охорони здоров’я. Це ті, що мають свої власні котельні.

Загалом, зауважив начальник управління житлово-комунального господарства та енергетики Полтавської ОДА, сьогодні газу в українських сховищах достатньо, а держава всіма можливими способами допомагає місцевому самоврядуванню подолати кризу на світовому ринку газу.