100 днів ринку землі

Директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов підсумовує - з 1 липня по 9 жовтня на Полтавщині укладено угоди на 6 тисяч 300 гектарів землі. В середньому гектар коштував понад 37 тисячі гривень. А відчужено за цей період шляхом договорів було понад 28 мільйонів земельних ділянок загальною площею 70,5 тисяч гектарів - зазначив Сергій Фролов.

Сергій Фролов - директор Департаменту АПР Полтавської ОДА: Середня вартість за 1 гектар відчужених земельних ділянок становить 43,879 гривень. По Полтавській області всього відчужено 2 тисячі 314 ділянок, загальною площею 6 тисяч 294 гектара, вартістю 37 тисяч 300 гривень за 1 гектар, з них 71% це землі з цільовим призначенням для ведення товарного сг виробництва, 29% землі для ведення особистого селянського господарства.

Дергеркадастр активно працює, щоб показати повну та коректну інформацію про земельні ділянки, забезпечити необхідний доступ до цієї інформації та захистити права землекористувачів та землевласників.

Аліна Тандур - в.о. начальника відділу правової та договірної роботи юридичного управління ГУ Держгеокадастру: Переведення більшості послуг в електронному вигляді. Також процес спрощення процедури для отримання тих чи інших документів з установи, це зокрема на порталі публічної кадастрової карти можна вже сьогодні отримати чимало послуг не виходячи із дому. Проводяться онлайн наради, семінари із питань роз’яснення земельного законодавства для вирішення проблем із територіальними громадами.

Нотаріус Полтавського міського нотаріального округу Юлія Цвітоха наголосила- їх завдання сприяти фізичним та юридичним особам у здійсненні земельних правочин.

Юлія Цвітоха - нотаріус Полтавського міського нотаріального округу: Нотаріус як уповноважена державна фізична особа зобов’язана сприяти фізичним та юридичним особам у здійсненні їх прав та законних інтересів, роз’яснювати права і обов’язки, попереджувати про наслідки нотаріальних дій. Бере безпосередню участь у земельних правовідносинах посвідчуючи відповідні правочини щодо земельних ділянок.

Якщо в результаті перевірки встановлено невідповідність вимогам, нотаріус відмовляє у вчиненні правочину - наголосила Юлія Цвітоха.