Мачухівська територіальна громада одна із найбільших і найстарших в Україні

Децентралізація - це погано лише для тих, хто не звик нічого робити самостійно – кажуть фахівці.У цьому переконалися і мешканці та керівництво Мачухівської територіальної громади. Процес об'єднання тут почали ще в 2016 році. Першою вступити в сім'ю погодилися мешканці Судіївської сільської ради. У 2017 році  5 сільських рад дали згоду на об’єднання. Все пройшло без судів, зауважень, і з позитивними висновками. 

Мачухи засноване в 1-й половині 17 століття українськими козаками. Жителі відносилися до 2-ї сотні Полтавського козацького полку.Нині територіальна громада займає 9 місце в рейтингу громад Полтавської області. 

25 вересня в Мачухах відбувся фестиваль «Яблуневий  сад». Головна мета заходу – підтримати місцевих садівників та городників задля збереження екологічно чистої продукції, як на Полтавщині так і в Україні загалом. 

Вже не перший рік проводять велопробіг, його присвячують Дню Незалежності України та Мачухівської громади. Попри чималеньку територію тут активно взялися за вирішення екологічних питань – зокрема, проблеми поводження з твердими побутовими відходами. 

Цим питанням в громаді опікується КП Мачухівської сільської ради "Дружба", створене в 2014 році. У вересні завершився Чемпіонат України з мотоболу 2021. Команда "Дружба" з Мачух стала недосяжним чемпіоном, а також виборола Кубок України.

 Крім того хлопці очолили турнірну таблицю кращих бомбардирів. Нині громада сміливо дивіться вперед і впевнено крокуйте у майбутнє! Будувати успішну громаду легше, якщо кожен її мешканець усвідомлює, що діяти треба не словом, а ділом!