У Полтаві за «круглим столом» обговорили шляхи підвищення мотивації населення до вакцинації

У Полтаві провели «круглий стіл» «Адвокація на підтримку стратегій із вакцинації проти COVID-19 згідно з Дорожньою картою та їх виконання в Україні». Йшлося про приклади успішної співпраці між владою, медичною спільнотою, громадськістю з питань вакцинації пріоритетних груп - медпрацівників і осіб старше 60 років.

Тимофій Бадіков - виконавчий директор громадської спілки «Коаліція за вакцинацію»

- 10 круглий стіл ми проводимо в країні, і саме з фокусом на літніх людей і медичних працівників. Завдання нашого круглого столу - почути і національних експертів, і представників МОЗ.

«Круглий стіл» проводився в змішаному (офлайн та онлайн) форматі. Він об'єднав представників МОЗ, ВООЗ, Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики та медичних експертів, які привели вагомі аргументи на користь вакцинації, а також представили успішні практичні кейси, серед яких - фокус на роботу з ОТГ. Учасники засідання зазначили, що Полтавщина є одним з лідерів за показниками вакцинації в Україні, проте в області залишається 80% нещеплених громадян.

 Дмитро Лунін - перший заступник голови Полтавської ОДА

- Дуже багато громад, в яких 50% вакциновано, в інших вакциновано до 20%. Такі великі різниці призводять до спалахів. У нас ще не вакциновано 80% населення, і поки ми не вакцинуємо таку кількість, ми не будемо заспокоюватися. Таке стоїть у нас велике завдання.

Майже 100% летальних випадків - це невакциновані громадяни - такий висновок зроблено на основі ретельних досліджень, - зауважив очільник Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА.

 Віктор Лисак - директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Якщо аналізувати рівень захворюваності, втрати, летальні випадки, то це люди, ми аналізуємо, які не мали жодного щеплення - це ще раз говорить про те, що чим більше ми вакцинуємо, ми бачимо по окремих територіях - чим більше вакцинованих людей, де достатній імунний прошарок, кількість захворівших менша, тому я усім бажаю здоров’я”.

Експерти пояснили, чому не варто непокоїтися через можливе нездужання у перші дні після введення вакцин та представили алгоритм дій для медиків у разі виявлення побічних реакцій

 Валерія Васильєва - начальник моніторингу відділу несприятливих наслідків застосування лікарських засобів ДЕЦ України

- Всім відомо, що нагляд після щеплення відбувається протягом 30 хв. Період спостереження становить 30 діб. Якщо виявлена несприятлива подія після імунізації, лікар повинен заповнити карту повідомлення протягом 48 годин і надіслати її до автоматизованої системи Фармаконагляду.

Загалом в Україні станом на сьогодні проведено 14,6 млн щеплень, 2 дози отримали 6,6 млн громадян. Мета - збільшити кількість щеплених до 48 млн вже до кінця цього року, - зауважили учасники «круглого столу».