На Полтавщині працює обласна програма розвитку аграрного сектору на 2021-2027 роки

Фермерське господарство «Полтавська Нива», яке розташоване в селищі Шишаки, функціонує з 2004 року. Її очільник Анатолій Веремійченко говорить - завдяки обласній «Програмі розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками до 2020 року» зуміли провести технічне переоснащення та отримали можливості для подальшого розвитку.

Анатолій Веремійченко - голова фермерського господарства «Полтавська Нива»

- Працює у нас на фермі 9 чоловік - завферми, ветлікар, 3 доярки, телятниця, фуражири, механізатор. На сьогодні ми доїмо на корову по 25 літрів на дійну корову, вирощуємо бичків, теличок, гольшнізували усе наше стадо, а починали із звичайної чорнорябої української. Хочемо розвивати і дійти до 300 корів. В 2019 році нам дали 150 тисяч із обласного бюджету, нам кожного року компенсують придбання техніки.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов говорить: оскільки попередня програма показала високі результати у сільськогосподарській сфері, і вона користується попитом серед фермерів малого та середнього бізнесу, особливо – у галузі тваринництва, то у новій програмі на період з 2021 по 2027 роки, порівняно з попередньою, збільшено фінансування з обласного бюджету вдвічі - до 120 мільйонів гривень.

Сергій Фролов - директор Департаменту АПР Полтавської ОДА

- Ми з вами бачимо невеликі приміщення, які служили ще десяток років назад, але на сьогодні вони відремонтовані, вони відповідають тим технологіям утримання худоби вони найбільше потребують підтримки і держави, і місцевої влади, і місцевих органів самоврядування, тому що саме такі підприємства, вони можуть, створити певні, і звідси, відповідно, йде і наповнення місцевих бюджетів.

Проте, програма розвитку аграрного сектору має свої обмеження і допомогає фермерам, які мають дохід до 10 мільйонів. «Полтавська Нива» минулоріч перетнула цю позначку, і її голова Анатолій Веремійченко прагне вийти за цю межу задля подальшого розвитку і його фермерського господарства, і області в цілому.

Анатолій Веремійченко - голова фермерського господарства «Полтавська Нива»

- В минулому році ми збільшили валовий дохід і вийшли за 10 мільйонів на 100 тисяч, і в цьому випадку нам уже немає тих превілегій, дотацій і допомоги, яка передбачалася для маленьких господарств, хотілося б цієї допомоги мати більше.

Ця ферма – один із прикладів, що обласна програма розвитку аграрного сектору є ефективною і відкриває нові можливості у домашніх та фермерських господарствах, зазначив Сергій Фролов.

Сергій Фролов - директор Департаменту АПР Полтавської ОДА

- За нашим аналізом, близько 2 тисяч сімей мають свої сімейні ферми. Таким обов’язково треба допомогати, і саме на це націлена наша обласна програма підтримки аграрного сектору, і хотів би звернутися до всіх отаких малих сімейних ферм і сказати, що ми могли б вам допомогти і співфінансуванням по доїльним апаратам, і по обладнанню, по охолодженню молока, і по переробці кормів, програма передбачає і кредитування і фермерських господарств, і кооперативів.

Аграрії Полтавської громади мають можливість для розвитку власного бізнесу, і тим самим – розбудовувати та вдосконалювати аграрний сектор нашого регіону. Адже ця програма передбачає покращення якості життя в селі, збільшення поголів’я корів, підтримку органічного землеробства, розвиток вівчарства й козівництва та фінансування цікавих бізнес-проектів, таких як вирощування лікарських рослин чи розведення равликів.