З 21 жовтня набувають чинності нові правила міжрегіональних перевезень

Вже завтра, з 21 жовтня, набувають чинності нові правила міжрегіональних перевезень, запроваджені через ситуацію з поширенням COVID-19. Директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак розповів: стосуватиметься це як регулярних, так і нерегулярних перевезень.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА 

- Розпочнеться перевезення пасажирів на автотранспорті й на залізничному  через наявність відповідного сертифікату. Сертифікат жовтий  або зелений. Тобто, коли ви хочете подорожувати, їхати у відрядження, ви повинні мати при собі відповідний сертифікат. Цей сертифікат може бути у програмі «Дія».   

Водії транспортних засобів, провідники теж повинні бути вакциновані. А ось перевезень по місту та області ці правила не стосуються, говорить Віктор Лисак.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА 

- Що стосується  міських і внутрішньообласних, поки що це не застосовується. Можливо, враховуючи ту епідеміологічну ситуацію, яка є на сьогодні, яка розгортається, вона дійсно розгортається дуже  швидко.

 Якщо буде підйом захворюваності на COVID-19, застосують  додаткові заходи - розповів Віктор Лисак - такі як перевірка COVID-сертифікатів у місцях великого скупчення людей мобільними групами.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА 

- COVID-сертифікати, якщо буде дійсно введений локдаун чи червона  зона, то це право кожної протиепідемічної надзвичайної комісії приймати такі рішення. Є сьогодні створені  мобільні бригади - це із патрульної поліції, це Держпродспоживслужба, інспектори місцевого самоврядування, і будуть перевіряти дотримання протиепідемічних заходів. 

Поліціянти говорять: нині певного алгоритму дій, як саме триватиме перевірка COVID-сертифікатів, немає.

Аліна Кондратенко, старший інспектор відділу зв’язків із громадськістю патрульної поліції у Полтавській області 

- На сьогодні дане питання перебуває на розгляді у керівництва. Як тільки буде сформований певний, сталий алгоритм дій патрульного поліцейського, то в обов’язковому порядку будуть проінформовані ЗМІ та населення.

Лише за останні дві доби в області від COVID-19 померло 50 осіб. Віктор Лисак зазначив – 98-99 відсотків людей, які хворіють на коронавірус, не щеплені.