На Полтавщині відновили видачу «Пакунків малюка»

На Полтавщині відновили видачу «пакунків малюка» – державної одноразової допомоги, що надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які народили дитину та на законних підставах проживають на території України.

Катерина Рижеченко, заступник голови Полтавської ОДА

- Наразі область отримає 380 пакунків малюка, які вже розподілені між обласним перинатальним центром – 236 і 144 отримав міський пологовий будинок. Найближчим часом до області продовжать надходити саме пакунки, і всі охочі, і всі, хто народжує дітей зараз зможуть отримати пакунки по всій Полтавській області, по всіх пологових будинках.

Для батьків, які з різних причин не бажають отримати бебі-бокс, існує альтернатива – отримати грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», говорить Катерина Рижеченко.

Катерина Рижеченко, заступник голови Полтавської ОДА

- Це стандартний пакунок по всій Україні, що забезпечується державою. Тобто там всі першочергові речі для малюка: і одяг, і для годування. Для перших днів життя, для першого року, все, що необхідно для дитини.

А ось одержати одноразову допомогу в разі відсутності батька або матері можуть усиновителі, патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі або опікуни новонародженої дитини.