Вперше у Полтаві презентували цифровий архів картин та графічних альбомів художника Миколи Ярошенка

Вперше у Полтаві презентували цифровий архів картин та графічних альбомів художника Миколи Ярошенка. Зробили це у Галереї мистецтв. Це перший крок до того, аби музеї Полтави почали показувати свої культурні надбання світу. Проєкт став можливий завдяки спільній роботі громадської організації «Центр розвитку культури» за підтримки Українського культурного фонду, Полтавського Художнього музею та школи неформальної освіти «Камбала».

Марина Герасименко, менеджер проекту

- Користувач може побачити на сайті музею окремою вкладкою вже створений архів, де міститься 55 живописних творів і 118 малюнка графіки. Це відкриває доступ надзвичайно великій аудиторії для того, щоб переглядати в будь-який момент, з будь-якого місця чи роботи.

 Працювати над проектом почали у липні цього року. На сайті музею у вкладці «Архів» – два основних розділи.

Марина Зоріна, дизайнер проекту

- Графіка структурована по альбомам, живопис структурований по жанрам: живопис, портретний живопис і пейзаж. У самому архіві можна буде знайти усі оці поділи на живопис та графіку, так як вони поділяються. Також усю галерею прогорнути, і можна буде знайти по тегам, як наче в галереї можете подивитися.

Директор Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка Ольга Курчакова говорить: така новація розширюватиме цільову аудиторію музею.

Ольга Курчакова, директор Полтавського Художнього музею ім.М.Ярошенка

- Ми визначали, які саме твори будуть відібрані для оцифрування. Першим найближчим завданням музею є продовжити цю роботу і завершити шифрування всієї збірки Миколи Олександровича.

У майбутньому у музеї планують оцифрувати всю колекцію музею, а це – понад 10 тисяч експонатів.