В Україні на залізничних вокзалах з'являються пункти вакцинації та тестування на COVID-19

Шановні пасажири, згідно постанови Кабінету Міністрів України, правилами перевезення пасажирів з 21 жовтня 2021 року посадка у поїзд здійснюється з документами про вакцинацію або негативним ПЛР-тестом на COVID.

А ось дітям до 18 років не потрібно мати ці документи. Як повідомила пресслужба акціонерного товариства "Укрзалізниця", з 21 жовтня на п'яти найбільших вокзалах України запрацювали пункти вакцинації від COVID-19, також на десяти вокзалах запрацювали пункти експрес-тестування.  До переліку останнього увійшла й Полтава. Такий пункт відкрили на станції Полтава-Київська.

Антон Фесенко, медпрацівник

- Наш центр начал работать ровно в 00.00, как закон вступил в силу. Сначала процедура регистрации, мы вводим контактную информацию, потом уже непосредственно забираем мазок, делаем тест, и через 15 минут готов результат.

Зробити експрес-тест на антиген COVID-19 та отримати відповідну довідку коштує 350 гривень. Працює центр без вихідних і цілодобово. А ось на Південному вокзалі станом на 13 годину пунктів експрес-тестування не було. Пані Людмила збирається їхати в інше місто, проте зробити це виявилось проблематично, довелось шукати лабораторію поряд з вокзалом.

Людмила

- 18 числа я брала квиток назад, на Одеський напрямок, до Одеси, і мені не сказали, що потрібен бути, і коли я сьогодні приїхала, щоб їхати на Одесу, то сказали, що потрібен такий документ. І тут поліклініка поряд, такого не роблять тут, мені підказали, що через дві зупинки є лабораторія, я зробила - 435 гривень.

Прийшла дізнатись умови, як купити квиток в інше місто, ось ця жінка. Говорить, вирішила вберегтися від несподіванок.

Людмила

- Нет ничего, я хочу узнать, как это все будет. Пришла первый раз узнать в справочную.

Перевіряти достовірність сертифікатів про вакцинацію громадян будуть працівники Центру контролю та профілактики хвороб на місцях, а також працівники патрульної поліції України. На планшети поліцейських уже встановили спеціальну програму для швидкої перевірки сертифікатів з “Дії” або сканування паперового його варіанту. А ось у паперових свідоцтвах про вакцинацію обов’язково мають бути реквізити - інформація про вид щеплення, кількість доз щеплення, підпис лікаря та печатка офіційної установи охорони здоров’я