У Полтавському державному аграрному університеті відбулася триденна конференція для ветеринарів

У Полтавському аграрному університеті відбулася триденна конференція за участі польської професорки Урсули Паславської та доктора сільськогосподарських наук Ошського державного університету Абдугані Абдурасулова. Два дні проходила конференція для ветеринарів Полтавщини, а на третій день відбувся майстер-клас «УЗД серця за норми та патології» собак та котів. Дослідження відбувалися безкоштовно. За день обстежили понад 20 чотирилапих.

Урсула Паславська - професор, завідувач кафедри діагностики клінічних наук Університету Миколи Коперника в Торуні, Польща

- Вчора ми говорили по презентаціях, як відбувається діагностика кардіологічна УЗД діагностика у собак та котів. А сьогодні ми покращуємо наші можливості в екокардіограмі. Зараз в університеті є два нові сучасні ультрасоногорафи. Дякуючи цьому, ми можемо подивитися і грудну, і черевну порожнину. Це нам допомагає розширити наші діагностичні можливості. Ми можемо подивитися хвороби, розпізнати їх. То можна буде краще допомогти тим тваринам, які в нас страждають від хвороб.

Для доктора сільськогосподарських наук Ошського державного університету, Киргизької республіки Абдугані Абдурасулова це перший приїзд до України. Під час конференції Абдугані Абдурасулов поділився своїми знаннями та вміннями. За його словами, ветеринарія на Полтавщині має високий рівень та потужний розвиток.

Абдугані Абдурасулов - доктор с/г наук, доктор сільськогосподарських наук Ошського державного університету, Киргизька Республіка

- Мета моєї поїздки - ближче ознайомитися із Полтавським аграрним університетом і взяти участь в конференції, яку я чекав ще з минулого року. Я брав участь у пленарному засіданні, виступив із своєю доповіддю про стан ситуації тваринництва, а зараз на практичному показі по кардіології тварин. Полтавські колеги попереду, у них різні діагностики, саме в області терапії, кардіології та інших внутрішніх хворобах.

Волонтерка Анна Кондра привела для дослідження внутрішніх органів своїх двох собак, а також декілька безпритульних.

Анна Кондра - волонтерка

- На жаль, на сьогоднішній день в нас дуже мало спеціалістів і дуже дороговартісне обстеження для тварин за кардіологічними показниками. В мене малінуа і доберман, малінуа вже знаходиться в наркотичному сні, аби показати, як на здоровій тварині виглядає серце, і додатково обстеження для добермана, вона не буде під наркозом, її будуть на столі досліджувати, в неї за породою можуть бути відхилення. Ми будемо досліджувати, чи збільшилися в неї розміри серця, чи немає в неї захворювання.

За словами волонтерки Анни Кондри, тварин, у яких виявлять хвороби, будуть лікувати за рахунок благодійників