22 жовтня - Всесвітній день людей з вадами мовлення

 22 жовтня – Міжнародний день обізнаності про заїкання або день людей із вадами мовлення. Причин такого порушення може бути декілька.

Єлизавета Муравська, психолог

-Перша з причин - це генетичне захворювання, яке передається, друга причина - це якісь захворювання під час вагітності у мами, інфекційні захворювання, де б могла постраждати центральна нервова система дитини. Міг бути звичайний переляк у дитини.

Чим раніше звернутися до фахівців, тим краще. Зазвичай у діток починаються такі вади у віці з двох до п’яти років. Потрібно першочергово звернутися до невропатолога, говорять фахівці.

Єлизавета Муравська, психолог

- Якщо це маленькі дітки, то для батьків цієї дитини з підтримкою дуже ставитись до дитини, розмовляти спокійним тоном. Для дорослих - це не думати, що так треба, що це якась така погана звичка, а обов’язково звертися до спеціалістів.

Миколі - вісім років, діагноз - синдром Дауна. Мама хлопчика говорить - роблять усе можливе для вирішення проблеми із вадою мовлення.

Ганна Дерій, полтавка

- Це таке мовлення, але воно не зовсім мовлення, це більш невербальне спілкування. Це порушення звуковимови, він навіть як мені намагається сказати, я не розумію. Ми відвідуємо міський реабілітаційний центр для діток з вадами розвитку, ми відвідуємо логопеда, психолога. Ми відвідуємо плавання, ми відвідуємо різноманітні заняття і йогу для дітей.

Ліків від заїкання немає, говорить вчитель-логопед вищої категорії зі званням «Вчитель-методист».Та для покращення мовлення можна зробити чимало.

Олена Вовненко, вчитель-логопед вищої категорії зі званням «Вчитель-методист» СНХ ПСИХО

- Можливо підвести до тої стадії, коли нетренованим вухам заїкання не буде чутно взагалі. Що стосується на моєму досвіді, то у мене був хлопчик, з яким я займалася саме з цієї патології, то через півтора роки він вчився в початковій школі, він зайняв призове місце на конкурсі з літературного читання.

Фахівці говорять: лікування багато в чому залежить від віку дитини. Найкраще лікуванню заїкання піддається у 2-4 роки.