У Полтаві відбулося відкриття обласної філармонії

У Полтаві запрацювала відреставрована обласна філармонія. Нагадаємо, будівлю відновлювали після пожежі, що сталася ще 2009 року. До відкриття закладу влаштували концерт.

З робочим візитом цього дня прибув і заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко. Він оглянув філармонію після реставрації.

Кирило Тимошенко, заступник керівника Офісу Президента України

- Ну перше, що вразило, знаєте, вразило те, що більше 10 років ця будівля була закрита. Це перше, що вражає, що не могли це добудувати.

Голова Полтавської ОДА розповів: це початок відновлення культурної спадщини Полтавської області. Роботи у будівлі тривали з 2016 року. Фінансували проєкт реконструкції з обласного та державного бюджетів. Загальна кошторисна вартість об’єкта становить понад 92 мільйона гривень. У 2016-2020 з обласного бюджету виділили понад 34 мільйона гривень, у 2021 році додали ще кошторис на виконання робіт.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Із Державного Фонду Регіонального розвитку ми отримали біля 45 мільйонів на цей об’єкт за рік. За рік ми його освоїли. З обласного бюджету було виділено біля 13 мільйонів. У 2016 році фактично зупинилася реконструкція цього об’єкту, і вже почалася руйнація цього об’єкту.

У рамках реконструкції утеплили фасад, замінили вікна, двері, встановили пандуси, системи вентиляції та електропостачання, створили умови безбар’єрності.

Олег Тищик, директор Полтавської обласної філармонії

- Ми скучили, артисти скучили, ви сьогодні увечері, о шостій, будете на концерті, ви побачите, наскільки горять очі у артистів. Вони, коли прийшли у це приміщення після скитань, тому що поки що проводилася реставрація, ми взагалі не працювали тут, надали приміщення колишньої телекомпанії.

На відкритті – і директор, головний диригент Харківської філармонії Юрій Янко. Говорить: в захваті від вигляду оновленої філармонії.

Юрій Янко, директор, головний диригент Харківської філармонії

- Це чудово все зроблено, і вже як досвідчений фахівець з будівництва, я сам пережив реконструкцію, я скажу, що це зроблено дуже класно, дуже затишно, я відчуваю себе тут дуже добре і всіх запрошую у Полтавську філармонію.

Нагадаємо, обласну філармонію – філармонію обласного значення у Полтаві, засновано 24 вересня 1943 року.