25 жовтня у світі відзначають День військового капелана

 25 жовтня, у день пам’яті святого Мартина Милостивого у світі відзначають День військового капелана. Служіння священника в армії - місія особлива, - зазначає капелан Сергій Сущенко та згадує про історію виникнення свята.

 Сергій Сущенко - протоієрей ПЦУ, військовий капелан СУВД

- Першим капеланом був Св. Мартин Милостивий. Він, коли не був єпископом, був військовим командиром і колись побачив. Жебрака, який замерзав від холоду. Він зняв з себе капу (це - військовий плащ), розірвав її навпіл і одну половину дав прикритися тому жебраку. Потім цей жебрак йому явився уві сні в образі Ісуса Христа.

Після смерті святого Мартина на його честь збудували капелу - переносний намет. Такі намети згодом зявилися у кожному війську, а священників, які в них служили, почали називати капеланами. Сергій Сущенко став капеланом з часів революції гідності - був на Майдані, а з початком бойових дій на Сході України вирушив на передову. Працював з бійцями добровольчого батальону «Золоті ворота», полку поліції особливого призначення «Київ» та батальону особливого призначення «Полтава».

 Сергій Сущенко - протоієрей ПЦУ, військовий капелан СУВД

-Найголовніше запитання було від бійців: «Капелане, скажи, ми йдемо вбивати. А Біблія каже «Не вбий». Я відповідав - вбивство може бути різним. Колди людина, захищаючи власний народ, державу, вбиває озброєного ворога, якщо його не ліквідувати, то він буде вбивати тих, кого ти маєш захищати, то більшим гріхом буде, якщо ти його не ліквідуєш і він вб’є тих, кого ти маєш захищати.

Адже, як сказано у Біблії, немає більшої любові, ніж покласти душу за Ближнього свого, - говорить капелан Сергій Сущенко. Він створив 2 каплички - в Сіверо-Донецьку та у м. Щастя, яке постійно перебувало під обстрілами.

- 15-го року, саме на Різдво, різдвяною водичкою я окропив всі наші приміщення, всі позиції, де несли службу, бліндажі, окопи і наші, і 92-ї бригади, яка стояла поруч з нами.

Після освячення позицій та щоденної молитви, осколки від градів та ворожі міни розривалися зовсім поруч, але їх оминали, - розповідає капелан. Загалом на передовій з початку війнми на Донбасі служили більше 10 капеланів з Полтавщини