На Полтавщині відпрацювали алгоритм дій у разі загрози виникнення надзвичайної ситуації взимку

У Полтавській ОДА провели штабне тренування з представниками органів управління цивільного захисту щодо виконання завдань в умовах осінньо-зимового періоду. Присутні відпрацювали навчальні питання щодо дій у разі загрози надзвичайної ситуації, пов’язаної з погіршенням метео-умов. Мета тренувань - забезпечити злагодженість дій органів цивільного захисту, облдержадміністрації, територіальних громад, підрозділів держслужби з надзвичайних ситуацій та поліції.

 Віктор Стеблянко – т.в.о. Директора Департаменту – начальник управління з питань цивільного захисту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської ОДА

- Це – шквальний вітер, налипання ожеледі, пориви електромереж і ускладнений рух на автошляхах. Тобто ми розглядаємо ускладнення не тільки на автошляхах, а й в житлово-комунальній сфері, наприклад, припинення, постачання тепла, газу, електроенергії.

Зокрема, в рамках підготовки до осінньо-зимового періоду та забезпечення посипання доріг протиожеледним матеріалом закуплено 3 тис 475 тон солі та більш ніж 21 тис. 500 тон піску, також маємо 1000 тон залишку протиожеледної суміші з минулого року. Учасники тренувань озвучили алгоритм дій відповідних підрозділів.

Володимир Салогуб - начальник Головного управління ДСНС України у Полтавській області

- Організовано через ЗМІ інформування населення про ускладнення погодних умов, про обстановку. На ділянках доріг. Структурні та підпорядковані підрозділи ГУ переведені на посилений режим організованої служби. Приведено в готовність сили і засоби підпорядкованих підрозділів, у тому числі інженерну та спеціальну техніку підвищеної прохідності та мобільні пункти обігріву для допомоги населенню.  

Анатолій Мягкохліб – заступник начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області

- На потенційно небезпечні ділянки доріг направляються працівники відділу технічного нагляду для передачі достовірної інформації щодо стану проїздів.

Одним з головних питань є оповіщення населення про виникнення НС та постійне їх інформування, - зазначили учасники тренувань.

Віктор Стеблянко – т.в.о. Директора Департаменту – начальник управління з питань цивільного захисту з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської ОДА

- Де затори, дозволений рух, не дозволени, щоб розчистити дорогу і не ускладнювати ситуацію. 

Учасники тренувань зазначили – головне постійна комунікація та оперативне реагування. Вони підсумували, що служби області готові до роботи в осінньо-зимовий період. Віктор Стеблянко звернувся до голів ОТГ та закликав їх провести відповідні тренування в громадах.