У Полтаві відбулося покладання квітів до Меморіалу солдатської слави

28 жовтня - знаменна дата в історії нашої країни, адже в 1944 році вся територія нашої держави була звільнена від нацистських загарбників. У День вигнання нацистських окупантів з України представники влади вшанували дату покладанням квітів до Меморіалу солдатської слави.

Катерина Рижеченко, заступник голови Полтавської ОДА

- Це не про перемогу, не про здобуття свободи, а про все ж таки в пам'ять про людей, які поклали своє життя і нагадування про те, що все ще люди гинуть за цілісність нашої держави і за нас усіх для того, щоб ми могли кожного дня жити своїм життям.

Потрібно пам’ятати такі дати, говорить полтавка Христина. В першу чергу для для того, щоб майбутні покоління не переживали жахіть війни.

Христина, полтавка

- Враховуючи, що в світі такі тенденції, що відбувається втручання в держави одна одної, кажучи війна, то ми повинні робити з цього висновки.

На території нашої області вигнання нацистів почалося наприкінці літа - початку осені 1943 року, -розповідає історик Дмитро Стаценко.

Дмитро Стаценко, історик

- Після битви на Курській дузі радянські війська, зокрема, це війська Степового та Воронезького фронту почали наступ на території сучасної Лівобережної України. Зрозуміло, що перший такий населений пункт - це місто Харків -23 серпня 43 року, фактично через місяць 23 вересня - це звільнення Полтави.

А 29 версеня звільнили місто Кременчук, до кінця вересня - початку жовтня більша частина Полтавщини вже була звільнена.