У Карлівці 31 жовтня відбудуться позачергові вибори депутатів Карлівської міської ради

У двох гілок Центральної влади України не зрослося ось тут, в маленькому містечку на Полтавщині. Це Карлівка, вона - без депутатів. Через конфлікт між обранцями та мером у місті безвладдя. Подолати кризу мали б призначені Парламентом цієї неділі позачергові вибори, але Верховний суд скасував рішення Верховної ради.

 Втім вибори все одно відбудуться у неділю, 31 жовтня, попри скасування постанови парламенту Верховним судом - судове рішення ще можуть оскаржити.

Михайло Кобченко - депутат Карлівської міської ради

- Це прецедент в Україні за 30 років. Сьогодні так щоб відбулися вибори і потім була скасована постанова по якій вони були призначені - такої процедури не було.

Депутат Кобченко, який і позивався у Верховний суд, Каже, мовляв, перевибори незаконні.

Михайло Кобченко - депутат Карлівської міської ради

- Я як депутат вважаю, що мої права порушені, тому що обирається рада на 5 років і на незаконних підставах призначеені були позачергові вибори і, відповідно, достроково не припинені повноваження ради.

А це - Петро Світлик, колишній міський голова Карлівки, який ініціював перевибори.

Петро Світлик - колишній міський голова Карлівки, який ініціював дострокові вибори депутатів до місцевої ради.

- Я зробив відповідне подання на Верховну Раду про розпуск цієї міської ради - іншого шляху я не бачив.

 За словами Світлика, депутати спробували безпідставно звільнити секретаря.

 Петро Світлик - колишній міський голова м. Карлівка

- Я на їхню вимогу скликав сесію - нічим не порушив жодним чином закон. Єдине, що я не включив у повістку денну звільнення секретаря не можна вибачте по бєспрєдєлу знімати сьогодні ту чи іншу посадову особу - повинні бути підстави.

Депутати відповіли меру бойкоком - і почали прогулювати сесії, а потім зібрались, аби висловити Світлику недовіру. Карлівські політичні чвари паралізували місто:

 Петро Світлик - колишній міський голова м. Карлівка

- На жаль маємо те, що маємо - шкода лише одного, що громада на рік повністю затормошилась у своєму розвитку. 

Тим часом місцева територіальна виборча комісія завершує підготовку до голосування. В ТВК зазначили - про юридичну колізію з постановою ВР та рішенням Верховного суду, яке ще не надбрало чинності, їм не роз’яснювали.

Маркіян Нога - голова Карлівської міської ТВК

-Центральна виборча комісія на даний момент не давала роз’яснень з цього приводу. Але ми розміємо, що виборчий процес безперервний, його неможливо скасувати - відповідно ми робимо свою роботу.

У виборах депутатів до Карлівської ОТГ беруть участь 16 партійних осередків. Загалом від всіх - 383 кандидатів. Всього в Карлівській ОТГ - 17 тис 800 виборців.

- Кого обиратимуть? Місцеву владу очередний раз. Тим, що перевибори - це особливість. У Карлівці нічого не робиться. Сподівання, що щось розблокується і буде праця в місті.

- Чи будете йти на вибори? Чому?» «Все буде так, як намічено. Свої «царьки» будуть».

- Я не понимаю - мій чоловік не говорить українською мовою. Надіємось що все на краще.

За ситуацією із вкрай неординарними виборами у Карлівці нині пильно стежать у комітеті виборців України.

Євген Янкевич - представник КВУ

- З 16 політичних партій, які висувають кандидатів, вперше висувають 8, тобто 50%. Також є дуже дивним прецедентом те, що, з одного боку ВР оголошує вибори, Верховний суд їх скасовує, вибори все одно відбудуться не дивлячись на рішення Верховного суду. Дивний прецедент в Україні в місцевому самоврядуванні: «А давайте спробуємо будь-яким способом, навіть так і подивимося, що буде. Прикро, що заручником політичних ігор є Карлівська громада.

Учасники виборів скаржаться на брудну кампанію, чорний піар, і навіть підкуп виборців. До полції надійшло одне звернення, ніби один із кандидатів під час кампанії придбав майно для однієї зі шкіл. Триває перевірка. Інших порушень, кажуть правоохоронці - небагато:

 Василь Зуб - інспектор з комунікацій Полтавського райуправління поліції

- Станом на сьогодні в поліції складено 1 адмінпротокол за ст. 212 зі значком 13 КУ про адміністративні правопорушення. А саме за розповсюдження передвиборчої агітації із порушеннями.

 Порядок на виборах забезпечуватимуть 30 поліцейських. Виборчі дільниці 31 жовтня працюватимуть з дотриманням усіх протиепідемічних вимог, однак сертифікатів про вакцинацію та ПЛР-тестів не вимагатимуть.