У Полтавській райраді обговорили функції та обов’язки депутатів місцевих рад в Україні

«Статус, діяльність, повноваження, обов’язки та функції депутатів місцевих рад в Україні». Це тема семінару, який провели у Полтаві. Справа в тому , що законодавство не втигає за реформою децентралізації, - пояснює голова Полтавської районної ради Михайло Кононенко. На законодавчому рівні має бути чітко розмежовано: чим займатимуться районні ради. Нині функції райрад залишаються невизначеними.

Михайло Кононенко - голова Полтавської районної ради

- Реформа децентралізації пішла вперед, а законодавство не втигає, зараз ми ческаємо закон про розділення повноважень між різними органами місцевого самоврядування.

Така ситуація по всій Україні, - говорить Михайло Кононенко.

 Михайло Кононенко - голова Полтавської районної ради

-Тому що всі вони йшли на вибори, планували одне, а зараз не дуже велика можливість реалізувати свої обіцянки перед виборцями, тому що немає повноважень.

Вже рік як районні ради працюють, але держава на сьогодні не надала їм повноважень та фінансового ресурсу. Є група лобістів, які вважають, що районні ради непотрібні, але вони виконують ряд важливих функцій, - говорить виконавчий директор Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Микійчук.

 Володимир Микійчук - виконавчий директор Асоціації «Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування»

-Функцій дуже багато: у нас є дуже багато майна, яке сьогодні «зависло»: територіальні громади їх не приймають, а районні ради не можуть прийняти, тому що нема визначеного законодавства. Це і соціальний захист і багато функцій. До кінця неврегульовано, але сподіваємося, що здоровий глузд переможе і районні ради будуть працювати для громади.

Володимир Микійчук підкреслює: за допомогою таких семінарів хочуть привернути увагу до питання і чітко визначити функції районних рад та повноваження депутатів в сьогоднішніх умовах децннтралізації.