У Ворсклі побільшало риби

Ворсклу знову зариблювали. Сазаном. Запустили мальків у воду на території Терешківської громади організація «Річки Полтавщини». Загалом у водойму потрапило 2,5 тони дволітньої риби, вагою від 200 грамів до пів кілограма.

Віталій Боровко, секретар ГО «Річки Полтавщини»:
-Зарибок привезли завдяки компанії «ONUR». Вона тут ремонтувала міст. А їх працівники трішки «браконьєрнічали» (Вирізати завдяки Турпітьку, завдяки нашій організації) Ми з ними домовилися, що вони відновлять ці біоресурси.

Віталій Боровко розповідає,- це вже п’яте зариблення цього року. Мальків замовили підрощених і чекали доставки. Але через непердбачувані обставини все пішло не за планом. Хвилювалися чи риба взагалі доїде живою.

Віталій Боровко, секретар ГО «Річки Полтавщини»:
-Рибка їхала з Черкаської області із розплідника, і машина за 80 кілометрів не доїдаючи до Полтави зламалася. Але хлопці швидко зреагували, прислали іншу машину, вони її зачепили, і потягли сюди.

Чого відбулося зариблення вночі? Бо машина приїхала тільки о сьомій вечора.

Як зазначив представник громадської організації «Річки Полтавщини», цього року планують зробити ще шосте зариблення сазаном. У Ворсклу хочуть запустити ще 2-3 тони риби. Наразі тривають збори коштів на цю справу.

Віталій Боровко, секретар ГО «Річки Полтавщини»:

- Тонна риби коштує від 55 до 75 тисяч гривень.
-Найдорожчий сом. Він поштучно рахується: від двох до п’яти гривень в залежності від величини рибини.

Зараз на Ворсклі рибалити не заборонено. Але варто врахувати, - наголошують зоозахисники, якщо виловили Сазана менше 36 сантиметрів - він ще мальок і його потрібно відпустити. Інакше - це порушення правил рибальства.