29 жовтня - Всесвітній день боротьби з інсультом

29 жовтня - Всесвітній день боротьби з інсультом. Попри пандемію Ковід-19 світ переживає епідемію інсультів. За офіційною статистикою в Україні цереброваскулярні захворювання є 2 причиною смертності.

 Анна Глушко - завідувач відділення гострої цереброваскулярної патології КП «1-А міська клінічна лікарня ПМР»

- За 10 місяців 2021 року до нашого відділення поступило 1437 пацієнтів. Порівняно з минулим роком за цей період було 1312 пацієнтів. До 30 років було у нас 5 пацієнтів. Були й 86 і 93. Але дуже багато молодих людей. Молодих, працездатних.

Протягом останніх 10 років число випадків інсультів в Україні зросло, при цьому майже 40% їх сталися у людей працездатного віку, - говорить лікар. Серед основних факторів ризику - артеріальна гіпертензія.

Анна Глушко - завідувач відділення гострої цереброваскулярної патології КП «1-А міська клінічна лікарня ПМР»

- Треба обов’язково контролювати артеріальний тиск. Це є основний з факторів ризику. Дотримуватись в межах норми тиску буде першим профілактичним методом. Потім уникати стресових ситуацій, емоційних перенавантажень, тютюнопаління, алкоголь, - всі ці шкідливі звички необхідно забувати.

Перші ознаки гострого порушення мозкового кровообігу легко запам’ятати за шкалою «Мозок». Помітивши хоч 1 з цих ознак треба терміново звертатися до інсультного відділення, де проводять лікування тромболітичною терапією, що дозволяє пацієнтові повернутися до повноцінного життя.