Мамай обіцяє перекрити дорогу

Мешканцям 109 мікрорайону урвався терпець: вже близько року вони намагаються добитись, аби в їхніх оселях стало тепло. Вчора обурені полтавці заблокували рух на вулиці біля зупинки «Інститут зв’язку», а сьогодні прийшли вимагати під стіни міської ради, аби отримати від влади влади прямих відповідей. Люди стверджують – в їхніх квартирах зараз температура не перевищує 14 градусів.

Ірина Наумчук, мешканка 109 мікрорайону: С каждым годом ситуация усложняется. Люди без тепла. Никому мы не нужны. Котельню летом этим всю вырезали и оборудование. Нам обещают, что её там установят. Действий никаких. Мы мёрзнем. У нас нет сил уже. Из года в год повторяется. Мы никому не нужны. Что делать, мы не знаем. Будем действовать всеми возможными способами.

Мешканці 109 мікрорайону кажуть: за попередніми обіцянками депутатів різних рівнів, тепло у їхні квартири мають дати до 1 грудня. Саме до того часу повинні упорядкувати котельню.

Валерій Горобець, голова кооперативу «Ротор»: Обв’язку котельні зараз роблять, але установка перехідника на запальники, на новий котел чомусь затримується. Я вважаю, що це просто службова недбалість. Все це можна було зробити ще влітку і не було б зараз цієї ситуації.

Представники міської влади запросили людей поспілкуватися в будівлю. Голова Полтавської міської ТГ Олександр Мамай пообіцяв: тепло в оселях мешканців мікрорайону має з’явитися вже цього вечора. Якщо ж цього не станеться, то запевнив, що перекриватиме дорогу в Полтаві разом з протестувальниками.

Олександр Мамай, голова Полтавської міської ТГ: У лютому ми спілкувалися з головою управління «Полтаватеплоенерго». Вони прийняли рішення добудувати котельню на вулиці Квітучій, яка й буде давати тепло цьому мікрорайону. Вартість - 70 мільйонів гривень, на умовах співфінансування з обласного та міського бюджетів. Ми вже підготували ці кошти, але будівництво котельні відтермінували на наступний рік. Тому почали ремонтувати котельню на «Турбомеханічному заводі».

До 1 грудня район опалюватиме «Полтаватеплоенерго», заявив міський голова, і для цього вже виділили 16 мільйонів гривень, щоб розрахуватися з боргами. Повідомив і про те, що сьогодні має підписати відповідний меморандум і з очільником області Олегом Синєгубовим.

Олександр Мамай, голова Полтавської міської ТГ: Ми підпишемо меморандум між областю і містом. Я буду гарантувати, що на наступний рік ми дамо ці 35 млн на добудову цієї котельні, щоб на наступний рік пішло тепло загальне. І домовилися, що я гарантую, якщо мешканці 109-го мікрорайону не всі будуть сплачувати за тепло, то ми з міста погасимо ці борги перед «Теплоенерго».

Представник обласного КП «Полтаватеплоенерго» Ігор Процай наголосив, що якщо меморандум підпишуть, то тепло почнуть подавати. Крім того, полтавцям пообіцяли, що, незалежно від того, якою буде вартість газу для підприємств, то тариф для людей лишатиметься на рівні 1500 гривень за Гкал.