Полтавському аеропорту передадуть 15 соток землі під злітну смугу

У Полтавській міській раді сьогодні відбулася позачергова восьма сесія восьмого скликання. Головне питання порядку денного - затвердження детального плану території «Аеропорту-Полтава». Мова йде про ту частину землі, яка знаходиться в межах Полтавської громади. Думки щодо нагальності затвердження цього питання у депутатів розділилися, проте у підсумку його підтримали 33 присутніх депутати з 42.

Андрій Карпов, секретар Полтавської міськради: Хотілося б, щоб на цій полосі, так як ця земля залишається, так, як я розумію, в нашій громаді. Ми ж не передаємо ні на область, нікуди. Щоб там не було банера з цілу полосу, і якщо він таки був, то щоб там було написано не «за ініціативи президента», а «за кошти платників податків» побудована ця полоса.

Цим рішенням міська влада надала дозвіл на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,1549 га для розміщення, експлуатації та обслуговування будівель і споруд авіаційного транспорту.

Олександр Мамай, голова Полтавської міської ТГ: Земельна ділянка знаходиться на території полтавського аеропорту. Це там, по-моєму, 15 чи 17 соток. Це додаткова земельна ділянка для злітної смуги, для того, щоб могли приземлятися і злітати більш габаритні літаки.

У програмі підтримки «Аеропорту - Полтава» на 2021-2023 роки також хочуть перерозподілити гроші, 10 млн грн з обласного бюджету, які планували витратити на реконструкцію аеродромного комплексу, витратять на викуп ділянок. Це потрібно для повного завершення реконструкції «Аеропорт-Полтава».