З листопада в Україні впровадили нові дорожні знаки та розмітку

Незабаром на Полтавщині з’являться нові дорожні знаки. Рішення про зміну правил дорожнього руху було затверджено Кабміном 29 вересня цього року, проте в силу вони вступають з початку листопада. Як говорить інспектор відділу зв’язків з громадськістю патрульної поліції Полтавщини Руслан Возниця, такі зміни зумовлені необхідністю приведення положень правил дорожнього руху до національних стандартів України.

Руслан Возниця, інспектор відділу зв’язків з громадськістю патрульної поліції Полтавщини: Ці зміни передбачають створення нових дорожніх знаків, які будуть позначати початок та кінець платної дороги, будуть позначати велосипедні смуги та велосипедні доріжки. Також з’являється таке поняття, як велосипедний переїзд, з’являються діагональні пішохідні переходи і знаки, які позначатимуть засоби заспокоєння руху та острівці безпеки.

Окрім нових дорожніх знаків та дорожньої розмітки, є і зміни, пов’язані з рухом велосипедистів. З’являється нове визначення велосипедної доріжки: вона буде знаходитися за межами дороги, і від транспортного потоку її будуть відділяти зелені насадження. А велосипедна смуга тепер буде розміщуватися поруч із смугами для руху автомобілів, фактично знаходячись на дорозі. Руслан Возниця додає, що для велосипедистів адміністративна відповідальність не змінюється. Санкції статей і штрафи залишаються незмінними.

Руслан Возниця, інспектор відділу зв’язків з громадськістю патрульної поліції Полтавщини: Зміни набувають чинності сьогодні, проте самі дорожні знаки будуть змінюватися поступово за необхідності. Це стосується і створення нових дорожніх знаків. Це не означає, що діагональні пішохідні переходи з’являться в нас сьогодні. Це все буде з часом, буде аналізуватися ситуація і прийматися рішення.