Причиною збідніння українці називають некомпетентність влади – Центр Разумкова

Погіршилося матеріальне становище – такі дані дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова. Згідно з опитуванням, 55,9% зазначили, що за останні два роки матеріальне становище їх родини погіршилося, третина респондентів (35,3%) відповіли, що воно не змінилося, і 7,5% вважають, що воно покращилося.


А ось головними причинами економічних негараздів в Україні опитані найчастіше називають некомпетентність влади (39,1%) та високий рівень корупції (35,4%). 10,2% опитаних головною причиною економічних негараздів вважають пандемію коронавірусу, а 10% - війну на Сході України.

Схожими є оцінки причин кризових явищ в енергетиці. Серед них опитані найчастіше називають корумпованість (37,5%) та некомпетентність влади (36,8%). 13,7% респондентів основною причиною кризових явищ в енергетиці вважають ситуацію на світових ринках газу та вугілля.

Полтавці ж говорять: економічні негаразди відчувають на собі.

Упало становище, взагалі, я отримую пенсію 2200, я можу за неї вижити? Ні, не можу. Якби діти не допомагали.


Что-то стратегическое и тактически неправильно у нас ведется экономическая политика, наверное, цель поставленна правильно, а как это сделать, вероятно, у нас профессионалов нету.

Ціни зростають страшне, страшне ростуть, я не знаю, до чого ми дойдемо. Жах. Цей газ вже замучав, вже не знаємо, як його викрутитися.


Некомпетентність, провали як у внутрішній політиці, так і у зовнішній.

Нині простежують збільшення кризових явищ, першочергово, в енергетичній сфері, говорять фахівці. Зазначають: це ще не енергетична криза – панікувати не потрібно, та кризові явища наростають.

Олександр Литвин, кандидат економічних наук: Дії Російської Федерації, пов’язані з будівництвом газогону «Північний потік-2» в обхід України. У зв’язку з тим, що завершено будівництво цього газогону, зменшена кількість обсягу прокачки газу через газотранспорту систему України. Відповідно, у Європі відчувається зменшення суттєве запасів газу. Зростає ціна.

Не менш важливі, говорить Олександр Литвин, й інші газові колізії.

Олександр Литвин, кандидат економічних наук: Коли була можливість закупити відносно дешевий газ у квітні, травні, червні цього року. Ми не закачали достатньо газу в газові сховища України.

На думку експерта, Україна має всі можливості для власного видобування газу, адже має власні газові родовища.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова на замовлення Інтернет-видання «Обозреватель» з 23 по 27 жовтня 2021 року методом телефонного опитування. Участь в ньому взяло 1200 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Похибка вибірки не перевищує 2,9%.