Табу на «Просвіту»: в Росії суд заборонив українську організацію

У Росії – без «Просвіти». Російський суд ліквідував українську організацію. У Міністерстві закордонних справ України рішення назвали «наступом російської влади на права української меншини в Російській Федерації».

«Рішення про примусове припинення діяльності центру «Просвіта» та інших осередків української культури в РФ яскраво ілюструють істинну «російську гостинність» для тих громадян інших країн, спорідненість з якими російська влада продовжує так відчайдушно доводити, заохочуючи до набуття російського громадянства».

Микола Кульчинський, голова Полтавського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта»: Свідчить про те, що Росія швидкими кроками крокує вже не до авторитарної держави, а до тоталітарної. У Російському суспільстві панує імперська ідеологія.

Полтавське товариство «Просвіта» бере свої витоки у 1906 році. У середині 1920-х організація припинила діяльність. Пізніше – відновила. У 1990 головою Полтавської обласної «Просвіти» було обрано Миколу Кульчинського.

Микола Кульчинський, голова Полтавського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта»: Ми вибрали напрямки книговидання, ми видали цього року три книжки. Минулого року теж три книжки видали, які несуть людям знання про українську культуру. Цього року ми видали чудового українського поета Юрія Клена.

Олег Пустовгар у 1993 році був одним із ініціаторів відновлення Гадяцького районного товариства «Просвіта». Говорить: об'єднання має багато відомих проектів.

Олег Пустовгар, регіональний представник УІНП в Полтавській області: Це наукові Петлюрівські читання, популяризація постаті Симона Петлюри, перші Різдвяні вертепи - зараз це поширено, щороку на Різдво ми колядуємо. Відроджено цю традицію було саме «Просвітою» 30 років тому. Різні кіноогляди.