На Полтавщині нагородили кращі садочки та школи з іклюзивним навчанням

Вперше на Полтавщині нагородили переможців ІІ етапу обласного конкурсу “Кращий заклад освіти з інклюзивним навчанням”. У кожному навчальному закладі формують навчальні плани згідно з цінностями інклюзії, саме це дає можливість формувати повагу до особливостей усіх дітей, говорить Віта Ковальська.

Віта Ковальська, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА: Спочатку перший рівень стосувався ТГ, вони відбирали найкращі заклади освіти, вони ж подавали свої кандидатури, надійшло по закладам дошкільної освіти близько 30 справ. По професійній, професійно-технічній надійшло 17 справ, по загально-середній освіті - 60 справ. Відеоролики, методики, біографія, кількість дітей, яка навчається, всі матеріали, які подаються по переліку.

Конкурс є поштовхом для розвитку інших закладів з інклюзивним навчанням, говорить перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін. І додає: зараз в області зводяться об’єкти з елементами доступності.

Дмитро Лунін, перший заступник голови Полтавської ОДА: Всі об’єкти, які у нас будуються, і заклади освіти, і спортивні заклади, охорони здоров’я, ми приділяємо увагу саме інклюзивності, щоб були дотримані всі вимоги, тому що це головне. Окрім цього, потрібно працювати з персоналом, адже інклюзивність - це те, як ми сприймаємо і носимо цю ідею.

А ось на проведення цьогорічного конкурсу депутати Полтавської обласної ради виділили 900 тисяч гривень.

Олег Діденко, депутат Полтавської облради: Без тісної співпраці із Вами, Вашими колективами ми цього ніколи не досягнемо. Результат сьогодні – це ваш результат і ваших колективів. Результат є конкурс, є програма - це результат роботи депутатського корпусу спільно з вашими поданнями, вашим баченням і так далі.

Нагороду отримала і директор закладу дошкільної освіти “Веснянка” Гадяцької міської ради. Тетяна Гура говорить: заклад працює в галузі інклюзії з 2018 року, тоді вперше батьки привели дитину з особливими освітніми потребами, тому й почали вивчати нову науку - інклюзію.

Тетяна Гура, директор закладу дошкільної освіти “Веснянка” Гадяцької міської ради: Для цього потрібно було створити нове розвивальне середовище для таких дітей. Потрібно було навчити педагогів новій науці. Щороку таких дітей з особливими освітніми потребами стає більше. Перехід до інклюзивної мережі є корисним для всіх дітей. Адже до кожної дитини забезпечуємо особистісний орієнтовний підхід.

На церемонії нагородження відзначили дев’ять закладів освіти у трьох номінаціях: “Заклад дошкільної освіти з інклюзивним навчанням”, "Заклад загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням” та “Заклад професійно-технічної освіти з інклюзивним навчанням”. Їх відзначили грошовими сертифікатами: 150 тисяч гривень - за перше місце, 100 тисяч - друге і 50 тисяч гривень - третє.