У Полтаві патрульні навчали школярів виготовляти світловідбивні елементи – флікери

Сьогодні в одному із освітніх закладів Полтави працівниця патрульної поліції проводить для школярів майстер-клас з виготовлення флікерів. Це світловідбивальний елемент, який кріпиться до будь-якої частини одягу школяра чи на рюкзак і зробить його помітним в умовах недостатньої видимості. Як розповідають вчителі 10-ї школи, в такий спосіб найкраще діткам пояснювати правила дорожнього руху.

Оксана Хабло, заступник директора Полтавської ЗОШ №10:
Дуже багато дітей з нашої школи, а саме це група продовженого дня і футбольний клас повертаються додому у темну пору доби.

Цим майстер-класом ми хочемо звернути увагу саме на збереження життя наших дітей. Щоб і учні, і батьки, і водії за кермом пам’ятали, що діти - це найголовніше, що є в нашому житті, і ми повинні зберегти їх життя усіма доступними нам способами.

Для виготовлення флікера-брелка потрібен шматок фетра, світловідбивальна стрічка та нитка, за яку майбутній світловідбивач буде кріпитися до одягу. П'ятикласники обирають собі форму майбутнього виробу та починають вирізати флікери. Роблять брелки і для себе, і для батьків.


Тимур Рябець, учень 5 класу Полтавської ЗОШ №10: Я обрав форму серця, щоб подарувати його мамі, а вона буде використовувати це серце, коли вона буде йти з роботи в темряві. І, якщо їхатиме машина, то водій побачить її.

Єлизавета Боцула, учениця 5 класу Полтавської ЗОШ №10: Цього метелика я хочу повісити собі на ключі, щоб завжди, коли я йтиму, мене могли бачити автомобілі в темряві.

Артур Кришталь, учень 5 класу Полтавської ЗОШ №10: Ми з татом їхали з другого міста додому і нічого не було видно. Добре, що в нас хорошо працювали фари і ми бачили всіх інших людей.


Треба, щоб світловідбивальні предмети були на речах, щоб вас бачили водії і не збили.

У такий ігровий спосіб патрульні поліцейські доносять до підростаючого покоління важливість дотримання правил дорожнього руху. Адже невеликий саморобний флікер на рюкзаку допоможе зменшити статистику смертності на дорогах та, банально, уникнути штрафу.

Аліна Кондратенко, інспектор зв’язків з громадськістю патрульної поліції Полтавщини: У минулому році було прийнято закон, який зобов’язує пішохода носити такі світлоповертальні елементи, якщо вони рухаються по проїзній частині в темний час. Якщо пішохід ігнорує це правило, за це передбачена адміністративна відповідальність у розмірі штрафу 255 гривень.

Іванна Дімова, кореспондентка: Якщо у вас чи у вашої дитини буде такий світловідбивальний елемент, це зробить вас помітними в темну пору доби, і водії автомобілів зможуть побачити вас на відстані ста метрів, що, можливо, колись збереже вам життя.