У Полтавському районі закупили 800 кисневих концентраторів

У Полтавському районі 1340 ліжко-місць у лікарнях наразі зайняті хворими на коронавірус. На штучній вентиляції легень перебуває 111 осіб, а в реанімації – 186. Про це на сесії Полтавської районної ради повідомив заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Юрій Курилко. Додав: в більшості хворіють невакциновані. Юрій Курилко каже: не заперечує того, що є у лікарнях – й вакциновані. Але або однією дозою, або мають підробний сертифікат вакцинації.

Юрій Курилко, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА: Кожну добу з реанімації ми вивозимо. Сьогодні вивезли 32 чоловіка, а хтось кожну добу на це місце лягає. Ми робили опитування по лікарнях, чи є якісь проблеми з киснем. У нас проблем з киснем немає. Ми закупили близько 800 концентраторів кисневих. Вони йдуть на первинну мережу. Тобто, ними можна навіть дома користуватися.

Юрій Курилко також зазначив: коронавірус почався ще до перших спалахів в Ухані два роки тому. Перші ознаки хвороби, про яку тоді ще ніхто не знав, трапилися у Росії.

Юрій Курилко, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА: Перші проблеми почалися у світі на заводі «Вектор» у Новоросійську і почалися якісь нетипові пневмонії. Вони до нас десь до Ростова доходили. За Уралом дуже багато було. І з’явилися тоді ці пневмонії і в нас у Західній Україні.

Щодо порядку денного сесії, то усього депутати розглянули понад 20 питань. Шість із них - це депутатські звернення Руслани Базалук, які колеги більшістю не підтримали. Таку поведінку пані Руслана пояснює різними політичними спрямуваннями депутатів.

Руслана Базалук, депутат Полтавської районної ради: Непідтримка більше пов’язана з політичною історією. Тим не менш, приємно було бачити, що деякі депутати від провладної політичної партії й інших політичних партій все-таки підтримали ці звернення, або, принаймні, утрималися. Ці звернення стосувалися тарифів, підвищення пенсій і видачі 13 пенсії пенсіонерам. Ці звернення стосувалися законопроекту 6062, який тотально знищує децентралізацію як таку. І шосте звернення – стосовно розслідування Pandora Papers.

Також на сесії Полтавської райради депутати підтримали питання встановлення нових меж деяких населених пунктів. Зокрема, це стосується сіл Лелюхівки та Забрідки Новосанжарсьького району та села Яблучне Опішнянської тергромади.