У Полтаві збирають голоси за проєкт з підсвітки пам’ятника Івану Мазепі

Підсвітимо Мазепу разом! На бюджет участі Полтавської громади Краєзнавчий музей подав проєкт, який передбачає встановлення підсвітки монументу Івана Мазепи в нічний час. Як зазначає ініціаторка проєкту Катерина Бабіч, це значно збільшить туристичну привабливість об’єкту та зменшить кількість випадків вандалізму, пов'язаних з ним.

Катерина Бабіч, заступниця директора з розвитку Полтавського краєзнавчого музею:Ми в цьому проєкті запланували "зірки підніжжя". Тобто, не тільки підсвітка, а й таке, більше до емоцій, розширення діапазону дії цієї підсвітки - грунтові світильники, точкові, які створять об’ємний ефект навколо. Цей проєкт точно – не просто про об’єкт. Він – про можливість стати кожному полтавцю до того, що тут ця площа буде ввечері ще більш привабливою, магнетичною, і підсвітити Мазепу ми можемо разом.

Бюджет цього проєкту складає понад 97 тисяч гривень. Ці кошти підуть на закупівлю якісних енергоефективних світильників, металевих опор та грунтових підсвіток. Усе це в майбутньому візуально виділить пам’ятник серед інших архітектурних форм.

Олег Пустовгар, регіональний представник УІНП у Полтавській області: Пам’ятник гетьману Івану Мазепі – це крок до створення українського символьного простору на противагу тому імперському контексту, який насаджувався впродовж століть про Полтаву, як "город руського оружия", "руської слави", про Полтаву, як "город російського імператора Петра I».

Проєкт у бюджеті участі зареєстрований під номером 71. Жителів Полтавської міської територіальної громади закликають підтримати нічне освітлення пам’ятника, аби разом із туристами насолоджуватися естетитикою нічного міста.