Сертифікат про одужання від COVID-19 нині на розробці в «Дії»

В «Дії» має з'явитися «сертифікат про одужання». Про це повідомили на брифінгу Мінцифри та Міністерства охорони здоров’я. Документ буде доступним для генерації та чинним протягом 90 днів, повідомила заступниця Міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич.

Марія Карчевич, заступниця Міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку: Отримати сертифікат про одужання зможуть люди, в яких наявні відповідний медичний запис про захворювання від COVID-19, внесений лікарем до електронної системи охорони здоров’я. Відповідно, право на генерацію такого сертифікату наступатиме на 15 день після внесення лікарем медичного запису до системи.

Полтавець Олег говорить: це буде зручно, адже навіть той, хто не вакцинований, має право на сертифікат, якщо перехворів на COVID.

Олег, полтавець: Мабуть, якісь вже антитіла є у людини. І мають право мати такий сертифікат, як і той, хто зробив вакцину.

А полтавка Світлана Михайлівна зауважує: чи будуть дійсно невдовзі в дії такі сертифікати - невідомо, тому краще всім щепитись.

Світлана Михайлівна, полтавка: Я читаю, что тот, кто не вакцинировался, нужно идти и вакцинироваться. Это их здоровье, это их жизнь. Те сертификаты будут, или нет, кто его знает, как оно будет.
Лікар-терапевт Світлана Касинець говорить: на нараді МОЗ, яка проводилась в онлайн-режимі, повідомили, що "сертифікати одужання" будуть формуватися в «Дії» або на порталі «Дія».

Світлана Касинець, лікар-терапевт: Це буде після того, як їх розроблять. Тобто, на сьогоднішній день вони знаходяться в розробці. Ті сертифікати будуть підтягуватися в залежності від того, тієї інформації, яку вносить лікар сімейний в первинку, в базу електронну. І на підставі цього буде формуватися сертифікат про одужання. Видаватися він не лікарем буде.

Коли дійсно запрацють сертифікати про одужання - невідомо. А ось на сайті Міністерства охорони здоров’я повідомили: отримати такий сертифікат можна буде не більше двох разів на рік за наявності підтвердженого і внесеного лікарем в електронну систему діагнозу COVID-19.