«Сила духу»: міжнародну виставку інклюзивного мистецтва презентували у Полтаві

Виставку інклюзивного мистецтва «Сила духу» представили у Полтаві. Це міжнародний проєкт, спрямований на активне залучення людей з інвалідністю до культурно-мистецького життя в Україні та популяризацію інклюзивного мистецтва.


Сергій Чумак, голова Полтавського обласного осередку ВО «Осіб з інвалідністю»: Це у нас виконання програми «Артспорт», який проводиться за підтримки соціального фонду осіб з інвалідністю. Ця програма передбачає роботу над спортивною і творчою реабілітацією осіб з інвалідністю. Саме ці два потужних мейстріма, вони найкраще реабілітують людей з інвалідністю. За свої 37 років перебування на візку я прекрасно знаю, що це дає дуже потужний і сильний результат.

На виставці представлені живопис та роботи в техніці декоративно-прикладного мистецтва від авторів з різних областей України. Серед наймолодших учасниць - полтавська художниця Вероніка Дядюк.

Вероніка Дядюк, художниця: Я художниця. Мої картини - художні музеї.

Вероніка має аутизм, тому має вади мовлення, але розмовляє мовою фарб. Вона дуже щаслива прийняти участь разом з такими самими дітьми і людьми з особливими потребами.

В експозиції - і роботи юного митця Михайла Поваляєвого. Його родина - переселенці з Донецька. Батько Михайла Сергій розповідає: малювання для сина - спосіб комунікації.

Сергій Поваляєв, батько учасника виставки: Он плохо разговаривает. То есть, свои почуття он выражает в движениях, в рисунках, в каких-то действиях.

Усі представлені твори увійдуть до ексклюзивного каталогу і виставлені на благодійний продаж - виручені кошти підуть на підтримку авторів і творчу реабілітацію у Полтавській області.