На Полтавщині почали ремонт автодороги «Лубни – Миргород – Опішня»

На Полтавщині почали ремонт автодороги «Лубни – Миргород – Опішня»

У межах програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» розпочато ремонт автодороги Р-42 Лубни – Миргород – Опішня, йдеться на сайті Полтавської ОДА. Роботи ведуть поблизу селища Ромодан Миргородського району. Наразі відфрезовано перших 4 км автошляху, розпочато влаштування шару з органо-мінеральної суміші, виготовленої за технологією холодного ресайклінгу, з додаванням щебенево-піщаної суміші та комплексного в’яжучого. 

Триває відновлення існуючого дорожнього одягу  аби довести дорогу до геометричних параметрів автошляху ІІІ-ї категорії. Крім того, заплановано проведення підсилення основи, укладання двох шарів асфальтобетонного покриття, встановлення нових дорожніх знаків, нанесення розмітки, влаштування автопавільйонів, укріплення узбіччя.

Загальна протяжність – 121, 9 км. До 1975 року на автомобільній дорозі не було твердого покриття за винятком деяких населених пунктів. З 1976 року у межах Лубенського та Миргородського районів розпочалося будівництво дороги з твердим покриттям. 

Протягом попередніх років (2017-2020) вдалося відремонтувати понад 67 км.

Автомобільна дорога з’єднує Полтавську, Сумську та Харківську області. Здебільшого здійснюються перевезення зерна, цукрового буряка та нафтопродуктів. Дорога з’єднує райони області для під’їзду до санаторно-курортних зон та джерел мінеральних вод. Щодоби даним автошляхом рухається близько 6000 транспортних засобів. В період проведення Сорочинського ярмарку ця цифра подвоюється.