10% невакцинових працівників Полтавської ОДА відсторонили від роботи

Без ковід-сертифіката не пускатимуть на роботу! З понеділка, 8 листопада, невакцинованих працівників окремих професій відсторонять від виконання обов'язків. Хто саме потрапить під обмеження? Хто і навіщо їх запровадив? Та чи дозволять працювати тим, хто має медичні протипоказання до вакцин від ковіду, усе, що потрібно знати, дивіться у сюжеті.

Не вакцинувались? На роботу зась! Із 8 листопада державних службовців та педагогів, які не мають сертифіката про вакцинацію від COVID-19, не пускатимуть на робочі місця. Так розпорядились у Міністерстві охорони здоров'я України.


Ігор Кузін, заступник Міністра охорони здоров’я - головний державний санітарний лікар України:
Не можуть бути відсторонені від роботи особи, які мають протипоказання до вакцинації та які надали відповідний медичний висновок, який виданий закладом охорони здоров’я. Тут є такий важливий момент, що зараз ця форма довідки - це форма довідки «028», вона перебуває на затвердженні в органах Центральної влади.
В нашій області можуть відсторонити від роботи 1895 працівників закладів освіти, розповіла директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська.

Віта Ковальська, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА:  Відсторонення означає, що роботодавець по відношенню до свого працівника не виконує ніяких зобов’язань, не створює умови роботи, не оплачується зарплата, не вносяться соціальні страхові внески до соцфондів. А також особам, які є відсторонені, не рахується до стажу щорічні відпуски.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зазначив: нині в облдержадміністрації не вакциновані приблизно 10 відсотків працівників, їх від роботи уже відсторонили.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА: Ми сьогодні вже будемо збирати наприкінці дня рішення щодо цих осіб. Якщо люди будуть вакцинуватися, то, звичайно, ці рішення будуть прийматися у зворотньому шляху.

Нині у центрах масової вакцинації - черги. Полтавці поспішають вакцинуватись.

Требования такие сейчас . Тобто, якщо б не змушували, то не ходили б? - Не ходив би.

Тому що це потрібно. Для свого здоров'я, для здоров'я оточуючих.

Потрібно. А взагалі страшно чи не страшно? - Та ну в принципі думаю ні.

Працівників сфери освіти та держслужбовців, які нині отримали одну дозу антиковідної вакцини та чекають на повторну, відстороняти від роботи не будуть.